Yükleniyor...

Bitstamp, Birleşik Krallık’tan Onay Aldı

Bitstamp, Birleşik Krallık'tan lisans aldığını duyurdu.

Kripto Borsasi Bitstamp Ispanyadan Onay Aldi

Bitstamp, Birleşik Krallık’tan lisans aldığını duyurdu.

Bitstamp, İngiltere Mali Davranış Otoritesi (FCA) tarafından kayıtlı kripto firmaları listesine dahil edildi. FCA, borsayı 42 kayıtlı kripto firmasını Kara Para Aklamayı Önleme ve Terörizmin Finansmanıyla Mücadele kurallarına uygun olarak listeledi.

İngiltere Mali Davranış Otoritesi, Bitstamp’ı Kayıtlı Borsa Olarak Listeledi

Bitstamp, İngiltere Mali Davranış Otoritesi (FCA) tarafından kayıtlı kripto firmaları listesine dahil edildi. FCA, 42 kayıtlı kripto firmasını Kara Para Aklamayı Önleme ve Terörizmin Finansmanıyla Mücadele kurallarına uygun olarak listelediğini açıkladı.

Bitstamp‘ın Birleşik Krallık kolunun FCA’nın kayıtlı firmalar listesine katılmasıyla birlikte, Interactive Brokers Limited ile birlikte altı ay sonra Birleşik Krallık’ta kayıtlı olan ilk şirketler oldular. FCA daha önce Aralık 2022’de Hidden Road Partners ve MoonPay’i kaydetmişti.

FCA Yeni Dijital Varlik Baskanini Atadi

Birleşik Krallık’ta, kripto varlık faaliyetlerine izin verilen firmaların FCA’ya kayıtlı olmaları veya geçici bir statüye sahip olmaları gerekiyor. FCA, Kara Para Aklamayı Önleme ve Terörizmin Finansmanıyla Mücadele gerekliliklerine uygun olarak 42 kayıtlı kripto firmasını listeledi.

Önceden FCA, Binance Markets Limited’e Birleşik Krallık operasyonlarını durdurma emri vermiş ve yerel kripto ATM operatörlerine “kapat veya başka bir işlemle karşı karşıya kal” emirleri vermişti. Bu durum, FCA’nın kripto varlık faaliyetlerini düzenlemek ve uygunluk sağlamak amacıyla adımlar attığını göstermektedir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner