Yükleniyor...

Coinbase’in Varlıkları SEC Davası ile Düşüş Yaşıyor

Coinbase'in yönetimine yönelik SEC davası, şirketin düzenleyici ortamı nasıl ele aldığı konusunda bazı soruları gündeme getiriyor.

coinbase

Coinbase’in yönetimine yönelik SEC davası, şirketin düzenleyici ortamı nasıl ele aldığı konusunda bazı soruları gündeme getiriyor.

Risk sermayedarı Kevin O’Leary, Coinbase‘in bu stratejisini eleştirerek, SEC davasıyla birlikte şirketin piyasa değerinin azaldığını ve yönetimin hala SEC ile mücadeleye devam etmek istediği görüntüsü verdiğini belirtti.

Coinbase’in Yönetişimine Dair SEC Davası, Şirketin Varlıklarına Negatif Yansıdı

Coinbase, ABD’de daha net kripto düzenlemeleri için çaba harcamış ve düzenleyici incelemelerin arttığı bir dönemde bulunuyor. CEO Brian Armstrong, geçtiğimiz yıl SEC ile 30’dan fazla kez görüştüklerini ve uyum yolunda herhangi bir geri bildirim almadıklarını söyledi.

Düzenleme avukatı Mark Kornfeld, SEC davası gibi düzenleyici faaliyetlerin hisse senedi fiyatlarını düşürdüğünü ve genellikle yanıltıcı beyanlar veya eksiklikler iddialarına dayanan özel zarar iddiaları için bir şablon olarak kullanıldığını belirtiyor. Ancak, iddiaların kanıtlanıp kanıtlanmadığının ayrıntılarda gizli olduğunu ifade ediyor.

sec coinbase

Coinbase’e ve yönetimine karşı yapılacak yasal iddialar, Coinbase’in kripto varlıklarını listeleyerek ilgili düzenlemelere uygun davranıp davranmadığı gibi konulara bağlı olarak değişebilir.

Coinbase, binlerce varlığı incelemiş ve bunların yüzde 90’ını reddetmiştir. Armstrong, bazı varlıkların menkul kıymetler olabileceğini düşündüklerini veya başka endişeleri olduğunu belirtti.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner