Yükleniyor...

Coinbase, SEC Davasında Yasal Çözüm için Bastırıyor

ABD menşeli kripto para borsası Coinbase, SEC davası ile uğraşırken yasal çözüm yolları arıyor.

coinbasee

ABD menşeli kripto para borsası Coinbase, SEC davası ile uğraşırken yasal çözüm yolları arıyor.

SEC, Coinbase’e açtığı dava ile birlikte sıkıntılı bir döneme girdi. Bununla birlikte borsa yasal çözüm yolları arıyor.

Coinbase, SEC Davası için Çözüm Yolları Arıyor

Coinbase, SEC davasıyla mücadele ederken yasal çözümler için baskı yapmayı sürdürüyor. Coinbase Global Inc.’in baş hukuk yetkilisi Paul Grewal, yatırımcılarla yapılan bir konferansta açıklamalarda bulundu. Grewal, “Dava sürecinde bile acil yasal çözümlere dahil olmaya istekliyiz” dedi.

Grewal, mahkemenin davayı reddetme kararı verebileceğini ve bunun sonucunda davaya son verileceğini umduklarını belirtti. Ancak mahkeme aksi bir karar verirse, dava keşif aşamasına geçecek ve potansiyel olarak bir duruşmaya ilerleyecektir. Aynı zamanda, Coinbase’in SEC davasını yanıtlamasının bir sonraki adım olacağını söyledi.

coinbase

Grewal ayrıca, konuyla ilgili yasa taslağının yaz sonuna kadar ABD Temsilciler Meclisi’nde ele alınmasını umduklarını ifade etti. Geçen hafta SEC, Binance Holdings ve Coinbase gibi önemli firmalara karşı sert adımlar atarak kripto endüstrisi üzerindeki baskısını artırdı. SEC, Coinbase’in bir borsa, komisyoncu-satıcı ve takas odası olarak faaliyet göstermesi için ajansa kayıt olmadan hareket ettiğini iddia etti. Coinbase ise bu iddiaları reddetti.

Grewal, Coinbase‘in ABD’de bir türev piyasası işletmek için tam lisans alma sürecinde olduğunu ve CFTC ile “olumlu” görüşmeler yaptıklarını da belirtti. Emtia Vadeli İşlemleri Ticaret Komisyonu ve Ulusal Vadeli İşlemler Derneği’nin başvurularını olumlu ve verimli bir şekilde incelediğini söyledi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner