Yükleniyor...

Binance US, SEC Eski İcra Direktörünü İşe Aldı

Binance US, SEC davası ile başa çıkmak için dikkat çekici bir işe alım yaptı.

Binance US kripto

Binance US, SEC davası ile başa çıkmak için dikkat çekici bir işe alım yaptı.

Binance’in ABD kolu, SEC’in açtığı dava için yasal mücadelesinde dikkat çeken bir işe alım gerçekleştirdi. Binance US, SEC’in eski icra direktörünü işe aldı.

Binance US, SEC’ten Dikkat Çekici Bir İşe Alım Aldı

Binance US, suçlamalarla mücadele ederken eski SEC İcra Eş Direktörü George Canellos’u işe aldı. George Canellos, Milbank LLP’den dört avukatla birlikte Binance US’in savunmasına katıldı. Canellos, daha önce SEC’deki soruşturmalarda yaklaşık 1.300 avukatı denetlemiş ve insider trading davaları da dahil olmak üzere çeşitli davalarda görev almıştır. SEC, Binance US‘e ve sahibi Changpeng Zhao’ya menkul kıymet ihlalleri nedeniyle dava açmıştır.

Binance

SEC, davada müşteri fonlarının yanlış kullanılması ve yanıltıcı bilgilerin verilmesi gibi ABD menkul kıymetler yasalarının ihlallerinin olduğunu iddia etmektedir. Geçen hafta SEC, müşteri fonlarını korumak amacıyla Binance.US’un varlıklarını dondurmak için geçici bir yasaklama emri talep etmiştir. Binance ise iddiaları reddetmiştir.

George Canellos’un ekibi, Binance US’in savunma ekibine katılan diğer üç avukatı içermektedir. Bu avukatlar, çeşitli ceza davaları, iflas davaları ve diğer tartışmalı konularla ilgili deneyime sahip.

Binance US, ayrıca ödeme ve bankacılık ortaklarının platformdaki dolar kanallarına desteği durdurma niyetini açıkladı. Bu da kullanıcıların dolar cinsinden para yatırma ve çekme işlemlerini gerçekleştiremeyeceklerini ve sadece kripto para işlemlerine odaklanacaklarını gösteriyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner