Yükleniyor...

Binance.US Piyasa Derinliği, Yüzde 78 Oranında Düştü

BinanceUS piyasa derinliği, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'nun (SEC) açtığı davanın ardından yüzde 78 oranında düşüş yaşadı.

Binance US kripto

BinanceUS piyasa derinliği, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) açtığı davanın ardından yüzde 78 oranında düşüş yaşadı.

BinanceUS, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun kendisine, Binance’e ve CEO Changpeng Zhao’ya karşı açtığı davanın duyurulmasından bu yana en iyi 25 kripto varlığın piyasa derinliğinde yüzde 78 oranında şaşırtıcı bir düşüş yaşadı. Kripto veri firması Kaiko, piyasa derinliğinin düşmesinin ardındaki temel nedeni, likiditeyle ilgili endişeleri tetikleyen davanın ardından piyasa yapıcıların platformdan hızla ayrılmasına bağladı.

CZ, Net Çıkış Rakamlarına İtiraz Etti

Piyasa derinliği, emir defterlerinin likiditesini ve derinliğini gösteren önemli bir metriktir. Bu metrik, farklı fiyat seviyelerindeki alış ve satış emirlerinin hacmine atıfta bulunur. Piyasa derinliğinin azalması, likiditen azalması ve emirleri gerçekleştiren yatırımcılar için potansiyel zorluklar anlamına gelir. 

Piyasa yapıcılar, alış ve satış fiyatları vererek likidite sağlamada oldukça önemlidir. Bu kişilerin aniden ayrılması Binance.US’i sınırlı likiditeyle baş başa bırakarak yatırımcıların emirlerini etkili şekilde gerçekleştirmesini zorlaştırdı. 

Yaşanan bu önemli düşüş, işlemlerini gerçekleştirmek için güçlü likiditeye güvenen yatırımcılar için endişe yaratmaktadır. Alım ve satım emirlerinin mevcudiyetinin azalmasıyla, yatırımcılar artan kayma ve istenen işlem gerçekleştirme fiyatlarını elde etmede potansiyel zorluklarla karışılaşabilir. Likidite eksikliği aynı zamanda borsanın genel verimliliğini de zayıflatabilir. 

SEC, geçtiğimiz hafta Binance’e ABD menkul kıymetler yasalarını ihlal ettiği iddiasıyla dava açmış ve borsa da bu davayı titizlikle savunacağını belirtmişti. 

Kripto veri sağlayıcısı Nansen’e göre, son yedi gün içinde Binance’ten 2,5 milyar doların üzerinde net çıkış oldu. Ancak Binance CEO’su Changpeng Zhao bu rakamlara itiraz etti. 

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner