Yükleniyor...

Binance US, ABD Dolarına Karşı ‘Cephe’ Alıyor

Binance US, müşterileri ve platformu korumak amacıyla ABD doları (USD) mevduatlarını askıya alacağını duyurdu.

Binance US

Binance US, müşterileri ve platformu korumak amacıyla ABD doları (USD) mevduatlarını askıya alacağını duyurdu.

Son bir haftadır, kripto sektöründe tartışmalı günler geçmeye devam ediyor. Özellikle SEC‘in Binance ve Coinbase’e karşı attığı adımlar, gündeme bomba etkisi yarattı. Kripto endüstrisi, ABD’li düzenleyicinin yeni hamlelerine karşı cephe almaya başladı.

SEC’in radarındaki borsalardan birisi olan Binance’in ABD kolu, ABD dolarına yönelik yeni hamlesini duyurdu. Binance US, bugün ABD doları mevduatlarını askıya alacak.

Binance US, ABD Dolarına Yönelik Hamlesiyle Dikkat Çekiyor

Binance‘in ABD ayağı olan Binance US, düzenleyicilerin radarında yer alıyor. Popüler borsanın ABD kolu, SEC ve CFTC tarafından davalık oldu.

ABD dolarının girdiği her yerde söz hakkı olduğunu düşünerek ilerlediği bugünlerde, Binance US‘ten gelen hamle dikkat çekti. Binance US, SEC’in yürüttüğü stratejinin son derece agresif ve korkutucu bir hale geldiğini belirtti. Ancak Binance US, bu durum karşısında geri adım atmayı düşünmüyor. Borsa, müşterileri ve platformu korumayı amaçladığını belirterek ABD dolarını kara listeye alıyor.

Binance US, platform hizmetleri kapsamında ABD dolarına yönelik mevduatları donduruyor. Borsa, bankacılık ortaklarının da 13 Haziran‘dan önce ABD doları çekme kanallarını duraklatmaya hazırlandığını açıkladı. Ayrıca Binance US, müşterilerinin ABD dolarlarına yönelik önlem almalarını teşvik ettiğini belirtti.

Düzenleyici ve kripto arasında çatışmaya dönüşen hukuksal süreçlerde, Binance‘in attığı adım büyük yankı uyandırdı. Twitter üzerinden yapılan bu duyuruya, kripto yatırımcıları destek verdi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner