Yükleniyor...

SEC-Kripto Savaşı, Bitcoin’i (BTC) Baskılamaya Devam Ediyor

SEC'in borsalar ve kripto paralar üzerinde kurduğu hakimiyet devam ediyor, ara fiyatta işlem gören Bitcoin (BTC) burdan hangi yöne doğru hareket edebilir?

btc

SEC’in borsalar ve kripto paralar üzerinde kurduğu hakimiyet devam ediyor, ara fiyatta işlem gören Bitcoin (BTC) burdan hangi yöne doğru hareket edebilir?

Kripto endüstrisindeki karamsar hava sonlanmış değil. SEC’in kripto paralar ve özellikle de borsalar üzerinde devam eden baskıcı politikası, BTC fiyatını net bir şekilde kısıtlıyor. 26.490 dolardan fiyatlayan BTC, piyasayla ilgili haberler doğrultusunda yolunu çiziyor. Haberlerin etkisiyle volatilitenin zirve yaptığı BTC için grafik ne durumda?

Bitcoin (BTC) Grafik Değerlendirmesi

Güncel olarak 26.490 dolardan işlem gören BTC, henüz 26.800 dolar direncini kalıcı şekilde aşamadı. Piyasadaki kaostan dolayı giderek güç kaybeden BTC fiyatı, fud haberler devam ettiği sürece destek seviyelerini test edebilir. Bitcoin’de alış yönlü haretlerin gözlemlenebileceği seviyeler 25.257 ve 24.586 dolardır.

Binance ve Coinbase’in SEC davasına ön plana çıkması, negatif haber akışının duraksaması gibi senaryolarda BTC’de fiyat artışı beklenebilir. Şu an için direnç alanının hemen altında fiyatlayan BTC için direnç seviyeleri sırasıyla 26.800 – 27.255- 28.198 – 28.775 ve 29.250 dolardır.

Ekran Resmi 2023 06 09 10.03.35

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner