Yükleniyor...

ARK Invest 19,9 Milyon Dolarlık Block Hissesi Aldı

ARK Invest CEO’su Cathie Wood, 21 milyon dolarlık Coinbase hisse alımından birkaç gün sonra, ETF’lerine 19,9 milyon dolarlık Block hissesi ekledi.

Ark Investment Grayscaleden Bitcoin Hissesi Aldi

ARK Invest CEO’su Cathie Wood, 21 milyon dolarlık Coinbase hisse alımından birkaç gün sonra, ETF’lerine 19,9 milyon dolarlık Block hissesi ekledi.

Wood’un satın alma hamlesi, Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun Binance ve Coinbase’e dava açmasına rağmen gerçekleşti. Coinbase’in hisse fiyatı SEC davasını takip eden günlerde geriledi, ancak Block hisseleri aynı zaman diliminde keskin bir yükseliş kaydetti. 

Wood: Yaptırımlar Sektöre Zarar Veriyor

ARK Invest Daily Trades’e göre, ARK Invest’in 305.573 yeni Block hissesi 7-8 Haziran tarihleri arasında altı farklı alım işlemi ile gerçekleşti. 

Yeni hisselerin 240.174’ü ARK Innovation (ARKK) ETF’ine, 39.099’u ARK Next Generation Internet’e (ARKW) ve kalan 26.300’ü ARK Fintech Innovation’a (ARKF) eklendi. Coinbase’e gelince, ARK Invest 6 Haziran’da üç alımla yaklaşık 21,6 milyon dolar değerinde 419.324 hisse satın aldı ve bu alım COIN’ın 5 Haziran’da bir gece yaklaşık yüzde 20 düşmesinin ardından gerçekleşti. 

Pek çok kişi davaların kripto firmalarına zarar verdiğini düşünse de Wood geçtiğimiz günlerde Bloomberg’e verdiği demeçte, Binance’e yöneltilen sert suçlamaların eninde sonunda Coinbase’in lehine işleyebileceğini söyledi. 

Şirket portföylerini takip etmeye odaklanan Cathie’s ARK’a göre Coinbase şu anda ARK Invest’in ARKF, ARKK ve ARKW ETF’lerine dağıtılmış toplam 11.440 COIN hissesi ile yedinci en büyük şirket konumunda. Web sitesine göre, ARK Invest ilk çeyrekten bu yana COIN hisselerinin sayısını yüzde 8,2 artırdı. Bu artış, 2022’nin dördüncü çeyreğinde ve bu yılın ilk çeyreğinde yaşanan yüzde 20,2’lik ve yüzde 25,2’lik artışların ardından geldi. 

Cathie Wood, Coinbase hissesi almaya devam ederken, SEC’nin yaptırım yaklaşımıyla düzenlemesinin ABD’deki kripto para birimi girişimcilerine zarar verdiğine inanıyor. 

Teknoloji meraklısı CEO, uzun vadede Bitcoin konusunda da oldukça iyimser. Wood, Bloomberg röportajında Bitcoin’in piyasa çalkantısı ve düzenleyici belirsizlik dönemlerinde gelişmek üzere inşa edildiğini açıkladı. 

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner