Yükleniyor...

Bank of China’dan Bir İlk

Bank of China'nın Ethereum'da yaptığı hamle bir ilk oldu.

çin

Bank of China’nın Ethereum’da yaptığı hamle bir ilk oldu.

Bank of China, Ethereum üzerinde UBS ile birlikte Hong Kong’ta tokenize menkul kıymet ihraç ederek bir ilki gerçekleştirdi. Bank of China’nın Ethereum üzerindeki çıkardığı varlık Ethereum üzerinde bir ilk olarak kayıtlara geçti.

Bank of China, Ethereum’da UBS ile Tokenize Tahvil Çıkardı

Bank of China’nın yatırım bankası BOCI, Hong Kong’da Ethereum üzerinde ilk tokenize edilmiş menkul kıymet ihraç eden bir finans kurumu oldu.

BOCI, UBS ile birlikte çalışarak Hong Kong’da tokenize edilmiş menkul kıymet ihracı gerçekleştiren ilk Çinli finans kurumu oldu. Banka, tamamen dijitalleştirilmiş bir yapıya sahip olan ve Ethereum Blockchain’inde 200 milyon offshore renminbi (yaklaşık olarak 28 milyon dolar) değerinde tahviller çıkardı. Bu adım, Hong Kong’da tokenize edilmiş bir menkul kıymet ihraç eden ilk Çinli finans kurumu olmasını sağladı.

Cin Merkez Bankasi Dijital Yuan Testlerini Genisletiyor

BOCI’nin ortağı ve yaratıcısı UBS, yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Bu işlem, Asya Pasifik bölgesinde Hong Kong ve İsviçre yasalarına tabi olarak oluşturulan ve ana Ethereum Blockchain’inde tokenize edilmiş türünün ilk örneğidir ve düzenlenmiş menkul kıymetleri halka açık bir Blockchain’e başarılı bir şekilde entegre etmektedir.”

Bu ihraç, UBS’nin daha önce İngiliz ve İsviçre yasalarına uygun olarak bir blok zincirinde 50 milyon dolarlık tokenize edilmiş sabit faizli bir senet ihraç etmesinden sonra gerçekleşti.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner