Yükleniyor...

Blockchain Derneği, SEC’ten Talepte Bulundu

Blockchain Derneği, Prometheum adlı az bilinen bir kripto borsası ile SEC'in etkileşimleri hakkında daha fazla bilgi edinmek amacıyla bir Bilgi Edinme Özgürlüğü Yasası talebinde bulunduğunu açıkladı.

SEC 1

Blockchain Derneği, Prometheum adlı az bilinen bir kripto borsası ile SEC’in etkileşimleri hakkında daha fazla bilgi edinmek amacıyla bir Bilgi Edinme Özgürlüğü Yasası talebinde bulunduğunu açıkladı.

Prometheum, eş CEO’sunun ABD yasalarına uymanın mümkün olduğunu iddia etmesiyle gündeme gelmişti. Bunun üzerine Blockchain Derneği, SEC‘e Bilgi Edinme Özgürlüğü Yasası kapsamında talepte bulundu.

Blockchain Derneği, SEC’ten Bilgi Edinme İsteği Yolladı

Blockchain Derneği’nin baş politika sorumlusu Jake Chervinsky, Twitter’da yaptığı açıklamada, Prometheum ile ilgili gelişmelerin anlamsız olduğunu ve şüpheli bir durum olduğunu belirtti. Prometheum, bu hafta başında CEO’su Aaron Kaplan’ın Kongre önünde ifade vermesiyle tartışmalara neden oldu. Şirket, SEC’in kripto borsalarını düzenleme araçlarına güçlü destek veren bir kurum olarak tanındı.

sec

Blockchain Derneği, Prometheum ile SEC‘in etkileşimleri hakkında ayrıntıları öğrenmek için bilgi talebinde bulunurken, sektördeki bazı kişiler Prometheum’un düzenlenmiş bir şekilde kripto ticareti yapmayı planladığını belirtti. Ancak bazı endüstri uzmanları, çoğu kripto paranın kayıtlı olmayan menkul kıymetler olduğunu ve SEC’in kayıtlı olmayan belirteçleri ticaretine izin vermediğini ifade ettiler.

Prometheum’un CEO’su Kaplan ise kendisinin Kongre’deki ifadesinde, Prometheum’un token ticareti yapabilmesi için SEC’e kaydedilmesi gerektiğini söyledi. Ayrıca Prometheum’un dijital varlık menkul kıymetlerini desteklemeyi planladığını belirtti.

Prometheum’un CEO’su Kaplan, SEC’in ve CFIUS’un incelemelerini geçtiklerini ve ilgili düzenleyici kurumlar tarafından incelendiğini vurgulayarak, Blockchain Derneği’nin motivasyonları hakkında yorum yapamayacaklarını ifade etti.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner