Yükleniyor...

Binance US, SEC Davası Sonrasında İşten Çıkarım Yapacak

Binance'in ABD kolu olan Binance US, SEC davasının ardından çalışan sayısında azaltma yapacak.

binance avustralya

Binance’in ABD kolu olan Binance US, SEC davasının ardından çalışan sayısında azaltma yapacak.

Binance US, SEC davasının ardından çalışanlarını bir şirket içi mail ile bilgilendirdi. Şirket, çalışanlarına davanın ardından işten çıkarmaların yapılacağını söyledi.

Binance US, Çalışanlarına Mail Yollayarak SEC Davası Sonrası Süreç Hakkında Bilgi Verdi

Binance US, SEC’nin açtığı davanın ardından çalışan sayısını azaltacağını duyurdu. Şirket, çalışanlara gönderilen bir mailde, SEC’in kendilerini “talihsiz bir duruma” soktuğunu belirtti. Binance US’in bankacılık ortaklarıyla ilişkisini etkileyen SEC yaptırımlarının, işten çıkarmaların nedeni olduğu ifade edildi. Binance US sözcüsü, işten çıkarmaların gerçekleştiğini doğruladı, ancak etkilenen çalışan sayısını belirtmedi.

işten çıkarma

Binance US, yalnızca kripto borsası olma kararı aldıktan sonra çalışanları işten çıkardı. Geçen hafta, şirket müşterilere “USD mevduatlarını askıya aldıklarını ve bankacılık ortaklarının 13 Haziran gibi erken bir tarihte fiat (USD) para çekme kanallarını durdurmaya hazırlandığını” duyurmuştu.

E-postada, Binance, yönetim kurulunun “şirket genelindeki ekiplerin boyutunu küçültmek ve yanma oranını azaltmak” için bir girişim başlattığını belirtti. Ancak, “bu senaryodan kaçınmak için çalışsak da şimdi koşullar değişti” ifadesi kullanıldı. İşten çıkarmalar için bir zaman çizelgesi belirsizliğini korurken, mailde “önümüzdeki birkaç gün ve hafta zor olacak” denildi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner