CZ: Binance, Ne BTC Ne BNB Sattı! • Coinkolik
Yükleniyor...

CZ: Binance, Ne BTC Ne BNB Sattı!

Binance CEO'su Changpeng Zhao, borsanın ne Bitcoin (BTC) ne de Binance'in kendi token'ı BNB satışı yapmadığını söyledi.

cz binance ne btc ne bnb satti 1

Binance CEO’su Changpeng Zhao, borsanın ne Bitcoin (BTC) ne de Binance’in kendi token’ı BNB satışı yapmadığını söyledi.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından Binance’e açılan davanın yankıları devam ediyor. SEC, Zhao’ya ve Binance karşı farklı suçlamalarda bulundu. Haziran ayının ilk haftasında gündeme gelen davaya göre Binance, ABD Menkul Kıymetler Yasası’nı ihlal ediyor. Açılan dava dosyasında 10’dan fazla kripto para birimini menkul kıymet olarak değerlendirildi.

Binance CEO’su CZ, BTC ve BNB Satmadıklarını Söyledi

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Dava sürecinde, Binance’in ABD kolunun varlıklarının dondurulması konusu da gündeme geldi. Ancak bu konuda uzlaşma görüşmelerinin yapıldığı haberleri çıktı. SEC ve Binance, ABD varlıklarının dondurulması konusunda uzlaşmaya çalışıyor. Binance US, ABD merkezli tüm varlıklarını yeni cüzdanlara aktarmak zorunda kalacak. Ancak önerilen bir onay emri çerçevesinde faturalarını ödemesine izin verilecek.

Tüm bunların yanında Binance CEO’su Changpeng Zhao, her fırsatta takipçilerini bilgilendirmek için Twitter’ın yolunu tutuyor. Son attığı tweette Zhao, “Binance, BTC veya BNB satmadı. Hatta hala FTT’miz de var” dedi ve yine FUD uyarısı yaptı.

Kripto para ekosistemi daha çok uzun denemeyecek bir süre önce FTX’in iflasıyla sarsılmıştı. Bu yıl ise SEC, Binance ve Coinbase gibi iki kripto para borsasına dava açarak aslında piyasadaki zor günlerin daha da uzayabileceği endişelerini körüklemiş oldu.

Reuters’a göre BNB, SEC’in bu hamlesinden beri yüzde 20’den fazla değer kaybetti.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x