Yükleniyor...

BUSD, Bir Sıra Daha Geriledi!

SEC davasıyla başlayan Binance krizi BUSD piyasa değerini salladı, DAI'nin altına gerileyen BUSD'ta neler oluyor?

binance

SEC davasıyla başlayan Binance krizi BUSD piyasa değerini salladı, DAI’nin altına gerileyen BUSD’ta neler oluyor?

BUSD stablecoin’in piyasa değeri, 95 milyon dolarlık bir yakım gerçekleştirmesinin ardından DAI’nin altına düştü. The Block Research’te analist olarak görev alan Rebecca Stevens, “Paxos’un Şubat ayında ihraç etmeyi bıraktığı göz önüne alındığında, BUSD’nin düşüşü kaçınılmaz, ancak o zamandan bu yana sektördeki hakimiyetini sürdürmeyi başardı” diyor.

dai vs busd 800x439 1

Sektördeki Dengesizlik Stablecoin’leri Vurdu

Uzun süredir yüksek bir piyasa değerine sahip olan Binance’in stablecoin’i BUSD, SEC’in borsaya dava açması ve geçtiğimiz haftalarda CTFC’nin CZ’ye dava açmasıyla geri plana düştü. Bu durumlar yaşanırken borsayla ilgili bir çok istatistik de olumsuz ilerliyor. Binance’in kendi token’ı BNB, aylar sonra 220 doları test ederek küresel çapta bir endişe yarattı.

BUSD tarafından çekilmeler, direkt olarak piyasa değerini etkiledi. BUSD’tan farklı bir stablecoin’e veya borsalara geçiş yapan kripto yatırımcısı, dikkatleri çekti. Ayrıca 95 milyon dolarlık yakım gerçekleştirmesine rağmen piyasa değerinde DAI’nin altında kalan BUSD için CZ’den yorum gelip gelmeyeceği merak konusu oldu.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner