Yükleniyor...

ERC-6381 Nedir? Unicode Emojiler

ERC-6381, Unicode emojilerini kullanarak NFT etkileşimi sağlayan bir token standardıdır.

unluler kripto nft

ERC-6381, Unicode emojilerini kullanarak NFT etkileşimi sağlayan bir token standardıdır. NFT sahiplerinin iletişim kurabilmesini sağlayan bu standart, geri bildirimli bir boyuta sahiptir.

ERC-6381 Nedir?

Public Non-Fungible Token Emote Repository olarak bilinen ERC-6381, Unicode emojilerini kullanarak NFT’lerle etkileşim için önerilen bir token standardıdır. Aynı adreste birden fazla ağ üzerinde konuşlandırılabilen, halka açık, kapısız bir depo akıllı sözleşmesi olarak çalışır.

Kullanıcıların bir NFT hakkındaki izlenimlerini standartlaştırılmış emojiler kullanarak ifade etmelerine olanak tanır, böylece NFT sahipliğine etkileşimli, geri bildirime dayalı bir boyut ekler.

erc 6381

Potansiyel Kullanım Durumları

Etkileşim: ERC-6381, kullanıcıların emoji kullanarak bir NFT’ye olan hayranlıklarını veya duygularını ifade etmelerine olanak tanıyarak NFT etkileşimini geliştirir. Bu, NFT sahipleri için benzersiz katılım deneyimleri yaratabilir ve belirteç etrafında bir topluluk duygusu geliştirebilir.

Geri bildirime dayalı evrim: NFT’lere zincirleme tepkilerin izlenmesi, NFT’lerin geri bildirime dayalı gelişimine olanak tanır. Bu, token koleksiyonlarıyla etkileşimleri teşvik edebilir ve daha dinamik bir sahiplik deneyimini teşvik edebilir.

Değerleme: NFT’lerde ifade, token’ın değerini etkileyebilecek gerçek zamanlı hayranlık veya arzu belirtileri sağlayabilir. Bu, potansiyel alıcılara ve satıcılara, yalnızca geçmiş satış fiyatlarına ve piyasa kıtlığı verilerine güvenmek yerine, belirli bir NFT’nin değerini tahmin etmek için daha sağlam bir ölçüm sağlayabilir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner