Yükleniyor...

Birleşik Krallık’ta Gündem Yapay Zeka!

Birleşik Krallık'ta bir siyasi parti, yapay zekanın düzenlenmesini ve lisansa bağlı yürütülmesini önerdi.

yapay zeka birlesik krallik

Birleşik Krallık‘ta bir siyasi parti, yapay zekanın düzenlenmesini ve lisansa bağlı yürütülmesini önerdi.

Kripto piyasasının hareketli geçtiği bugünlerde, yapay zeka da gündemde yer edinmeye devam ediyor. Yapay zeka, küresel dev olarak tabir edilen şirketlerin de yönelmesiyle farklı bir boyuta geçti. Yapay zekanın ilerleyişinde ivme kazanması, birçok aktörü de tedirgin etmeye başladı.

Birleşik Krallık‘ta bir siyasi parti, yapay zekanın başıboş bırakılmaması ve düzenlenmesi gerektiğini savundu.

Birleşik Krallık İşçi Partisi, Yapay Zekaya Odaklandı

Birleşik Krallık İşçi Partisi, yapay zeka gelişimini desteklemek için düzenlemelerin ve lisans zorunluluğunun gelmesi gerektiğini söyledi.

Partinin sözcüsü Lucy Powell, katıldığı bir programda, yapay zekanın ilerleyişinden ve gerekliliklerinden bahsetti. Powell, yapay zekanın üzerine düşünülmesi gerekilen bir model olduğunu savundu.

Son zamanlardaki kripto ve yapay zeka baskılarına da değinen Powel, teknolojinin geliştirilmesi ve bu ölçekte düzenlemelerin getirilmesini önerdi. Ayrıca Powell, yapay zeka hizmeti veren kuruluşların da devlet lisansına bağlı olması gerektiğinin altını çizdi.

Özellikle yapay zekayı üzerinden yürütülen dolandırıcılık senaryolarına bakıldığında, Birleşik Krallık’tan yükselen düzenleme seslerinin yeni olmadığı görülüyor. Daha önce İtalya‘da, ChatGPT’nin yasaklanması kararlaştırılmış ve bu karar sonradan bozulmuştu.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner