Yükleniyor...

Birleşik Krallık, Yapay Zekanın Olası Riskleri için Temkinli

Birleşik Krallık hükümeti, OpenAI ve DeepMind'ın patronlarıyla yapay zekanın olası risklerini konuşuyor.

birleşik krallık

Birleşik Krallık hükümeti, OpenAI ve DeepMind’ın patronlarıyla yapay zekanın olası risklerini konuşuyor.

Son günlerde hükümetler, yapay zeka furyası patlamışken olası riskler konusunda patronlarla toplantılar yapıyor. OpenAI CEO’su geçtiğimiz günlerde de ABD’de Senato karşısına çıkarak soruları cevaplamıştı.

Birleşik Krallık, Yapay Zekanın Olası Riskleri Konusunda Bilgi Edinmek İstiyor

Birleşik Krallık Başbakanı Rishi Sunak, teknolojinin risklerini ve faydalarını yönetmek için bir politika hazırlarken, İngiltere hükümetinin dünyanın en büyük yapay zeka şirketlerinden bazılarının patronlarını bir toplantıya davet ettiğini söyledi.

Ingilterede Secim Kripto Para Destekcisi Rishi Sunak Onde

Zirvenin bu ay en kısa sürede, OpenAI CEO’su Sam Altman ve Alphabet Inc.’in DeepMind ve Anthropic liderlerinin davetiyle toplanacağını söylendi. Sunak’ın katılan yetkililer arasında yer alabileceğini söyleyen yetkililer, planlar henüz kesinleşmediği için adının açıklanmamasını talep etti.

İngiltere, hızla gelişen yapay zeka teknolojisini benimsemeye çalışırken, kötü amaçlar için kullanılmamasını sağlamaya çalışıyor. OpenAI CEO’su Sam Altman, bu hafta ABD Senatosu huzurunda yaptığı bir konuşmada, yapay zekanın işgücü piyasaları ve seçimler için oluşturduğu riskler konusunda uyarıda bulunurken, yapay zekanın hayatımızı kolaylaştırma potansiyelinden söz etmişti.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner