Yükleniyor...

BlackRock, Bitcoin ETF’si için Hazır!

Dünyanın en büyük varlık yöneticisi olan BlackRock, Bitcoin ETF'si için başvuru yapmaya ve bu ETF için Coinbase'in altyapısını kullanmaya hazırlanıyor.

BlackRock Bitcoin

Dünyanın en büyük varlık yöneticisi olan BlackRock, Bitcoin ETF‘si için başvuru yapmaya ve bu ETF için Coinbase’in altyapısını kullanmaya hazırlanıyor.

Bugün, kripto para sektöründe ortaklıkların ve anlaşmaların ardı arkası kesilmiyor. Ripple ve Coinbase haber akışlarının ardından bir başka haber de BlackRock’tan geldi. BlackRock, Bitcoin ETF için başvuru yapmaya hazırlanıyor. CoinDesk’in konuya hakim kaynaklarına dayandırdığı haberine göre BlackRock, ETF için Coinbase’in Custody altyapısını kullanacak.

BlackRock, Bitcoin ETF için Coinbase Custody’i Kullanacak

CoinDesk’in çıktığı bir habere göre, dünyanın en büyük varlık yöneticisi BlackRock, Bitcoin ETF için hazırlık yapıyor.

BlackRock, bir Bitcoin ETF için Coinbase Custody’i tercih edebilir. Varlık yöneticisi, Custody’i fiyatlandırma ve kripto borsasından gelen veriler için kullanacak.

Geçtiğimiz yılın ortalarında BlackRock’tan benzer bir hamle gelmişti. Varlık yöneticisi, kurumsal yatırımcılarını kripto ile tanıştırmak amacıyla Coinbase ile bir ortaklık kurmuştu. Bu ortaklığı pekiştiren BlackRock, Bitcoin ETF‘si için altyapı tercihini popüler kripto borsasından yana kullandı. Ancak Coinbase, SEC tarafından dava edilerek dikkatleri üzerine çekmişti. BlackRock’un davalık olan borsayı tercih etmesi şaşırttı.

ETF için başvuru yapılsa dahi, hemen kabul edilip edilmeyeceği ve bu ETF’nin spot mu yoksa vadeli mi olduğu bilinmiyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner