BlackRock, Bitcoin ETF'si için Hazır! • Coinkolik
Yükleniyor...

BlackRock, Bitcoin ETF’si için Hazır!

Dünyanın en büyük varlık yöneticisi olan BlackRock, Bitcoin ETF'si için başvuru yapmaya ve bu ETF için Coinbase'in altyapısını kullanmaya hazırlanıyor.

BlackRock Bitcoin

Dünyanın en büyük varlık yöneticisi olan BlackRock, Bitcoin ETF‘si için başvuru yapmaya ve bu ETF için Coinbase’in altyapısını kullanmaya hazırlanıyor.

Bugün, kripto para sektöründe ortaklıkların ve anlaşmaların ardı arkası kesilmiyor. Ripple ve Coinbase haber akışlarının ardından bir başka haber de BlackRock’tan geldi. BlackRock, Bitcoin ETF için başvuru yapmaya hazırlanıyor. CoinDesk’in konuya hakim kaynaklarına dayandırdığı haberine göre BlackRock, ETF için Coinbase’in Custody altyapısını kullanacak.

BlackRock, Bitcoin ETF için Coinbase Custody’i Kullanacak

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

CoinDesk’in çıktığı bir habere göre, dünyanın en büyük varlık yöneticisi BlackRock, Bitcoin ETF için hazırlık yapıyor.

BlackRock, bir Bitcoin ETF için Coinbase Custody’i tercih edebilir. Varlık yöneticisi, Custody’i fiyatlandırma ve kripto borsasından gelen veriler için kullanacak.

Geçtiğimiz yılın ortalarında BlackRock’tan benzer bir hamle gelmişti. Varlık yöneticisi, kurumsal yatırımcılarını kripto ile tanıştırmak amacıyla Coinbase ile bir ortaklık kurmuştu. Bu ortaklığı pekiştiren BlackRock, Bitcoin ETF‘si için altyapı tercihini popüler kripto borsasından yana kullandı. Ancak Coinbase, SEC tarafından dava edilerek dikkatleri üzerine çekmişti. BlackRock’un davalık olan borsayı tercih etmesi şaşırttı.

ETF için başvuru yapılsa dahi, hemen kabul edilip edilmeyeceği ve bu ETF’nin spot mu yoksa vadeli mi olduğu bilinmiyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x