Yükleniyor...

Coinbase, DEX’ler için SEC’e Mektup Yolladı

Coinbase, SEC'e merkeziyetsiz borsalar (DEX) hakkında bir mektup yollayarak bazı fikirler sundu.

coinbase 1

Coinbase, SEC’e merkeziyetsiz borsalar (DEX) hakkında bir mektup yollayarak bazı fikirler sundu.

Coinbase, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na bir mektup gödererek, DEX’lerin borsalar gibi düzenlenmeyeceğini iletti. SEC’in Coinbase’den gelen bu mektup ile birlikte nasıl bir hamle yapacağı ise belirsiz.

Coinbase, SEC’e DEX’ler ile İlgili Bir Mektup Gödererek Düzenlenme Olasılığını Anlattı

Coinbase, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) bir mektup göndererek merkeziyetsiz borsaların (DEX’ler) merkezi borsalar gibi düzenlenemeyeceğini belirtti.

Coinbase

Coinbase, DEX’lerin ulusal menkul kıymetler borsasıyla aynı şekilde kaydolmasının imkansız olduğunu ifade etti. Coinbase Baş Hukuk Sorumlusu Paul Grewel, DEX’lerin merkezi olmayan yapıları nedeniyle bunların düzenlenmesinin zorluğuna dikkat çekti.

Coinbase, SEC’in kripto endüstrisini yasaklayamayacağını savundu ve bir ajansın belirli bir sektörü yasaklama yetkisinin Kongre iznine tabi olduğunu belirtti. Grewel ayrıca, SEC’in önerilen düzenlemelerde gerçek bir ekonomik analiz yapmadığını ve politika tercihlerini haklı çıkarmak için bir ekonomik analizin patinasını kullandığını ifade etti. Coinbase, SEC’in DEX’ler üzerindeki düzenlemelerini reddediyor ve bu konuda SEC ile farklı bir görüşe sahip olduğunu belirtiyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner