Yükleniyor...

Belçika’dan Binance Kararı

Belçika hükümeti Binance'in ülke içindeki hizmetlerini durdurması emrini verdi.

Binance sigorta fonu

Belçika hükümeti Binance’in ülke içindeki hizmetlerini durdurması emrini verdi.

Belçika, düzenleyici kaygılar sebebiyle Binance‘e ülkedeki hizmetlerini durdurması emrini verdi. ABD’de artan düzenleyici baskılar kripto sektörünü dünya çapında etkiliyor.

Belçika, Binance’in Ülkedeki Hizmetlerini Durdurmasını İstedi

Belçika, düzenleyici kaygılar doğrultusunda Binance’e ülkedeki kripto hizmetlerini durdurma emri verdi. Federal Hizmetler ve Piyasalar Otoritesi (FSMA), ülkedeki dijital varlık tekliflerinin derhal sonlandırılması gerektiğini bildiren bir emir yayınladı. Yayımlanan belgede, Binance‘in “Avrupa Ekonomik Alanı üyesi olmayan ülkelerden” kripto hizmetleri sağladığı belirtiliyor ve bu durumun yasaklandığı vurgulanıyor.

binance stablecoin

Bu emirle birlikte Binance‘in Belçika’daki faaliyetlerini durdurması isteniyor, özellikle sanal para birimleri ve saklama cüzdanı hizmetleri alanındaki tekliflerin sona erdirilmesi talep ediliyor. Eğer Binance bu emre uymazsa cezai yaptırımlarla karşılaşabilir.

Raporda, Binance’in Belçika’daki kripto tekliflerini destekleyecek kanıt sağlamadığı ve yapılan bilgi taleplerine yanıt vermediği ifade ediliyor. Binance’in Avrupa Ekonomik Alanı’ndaki bir ülkeden faaliyet gösterdiği ve Belçika’da bu tür hizmetleri sağlama yetkisine sahip olduğuna dair kanıtlar sunmadığı belirtiliyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner