Yükleniyor...

Binance Esnek Kredi Nedir?

Binance esnek kredi, yalıtılmış, aşırı teminatlandırılmış ve açık vadeli bir kredi ürünüdür.

binance esnek kredi

Binance esnek kredi, yalıtılmış, aşırı teminatlandırılmış ve açık vadeli bir kredi ürünüdür. Kullanıcıların birden fazla izole kredi pozisyonu almasına izin verir. Örneğin bu, bir pozisyonda TUSD teminatlı bir ETH kredisi ve başka bir pozisyonda USDT teminatlı bir BTC kredisi almak anlamına gelebilir.

Binance Esnek Kredi, mevcut herhangi bir kripto para birimini ödünç almak için Basit Esnek Ürün Kazanç varlıklarını teminat olarak kullanmanıza olanak tanır. Bu nedenle, varlıklarınız ödül kazanmaya devam edecek ve onlara karşı borç alırken bile onlardan yararlanmanıza izin verecektir.

Krediyi almak için, talep edilen kredi miktarından daha fazla teminat bedeline sahip olmalısınız. Yani 100 TUSD ödünç almak istiyorsanız, önce bundan daha değerli bir teminat sağlamanız gerekir.

Krediyi, ödünç alınan fonlarla aynı kripto para biriminde istediğiniz zaman geri ödeyebilirsiniz. Pozisyonunuz tasfiye edilmediği veya belirli kripto para birimleri artık platformda desteklenmediği sürece açık pozisyonların sona erme tarihi yoktur.

Borç-Değer (LTV) Binance Esnek Kredi İçin Nasıl Çalışır?

Binance esnek kredi açık vadelidir, yani ilgili LTV’ler aşılmadığı sürece pozisyonlarınızı süresiz olarak açık tutabilirsiniz. Sonuç olarak, bir teminat-kredi çiftindeki her pozisyonun farklı bir LTV oranı, teminat tamamlama çağrısı ve LTV tasfiye seviyesi vardır.

LTV’yi aşağıdaki formülü kullanarak hesaplayabilirsiniz:

LTV = Kredi Değeri / Teminat Değeri.

USDT için ilk LTV yüzde 65 ise ve 1.000 USDT taahhüt ettiyseniz, seçtiğiniz kripto para biriminde 650 USDT’ye kadar borç alabilirsiniz.

Esnek Kredi Nasıl Kullanılır?

Binance esnek kredi aldıktan sonra, ödünç verilen varlıkları nasıl kullanmak istediğinize karar verebilirsiniz. Ödünç alınan varlıkları, spot piyasada alım satım yapmak, Binance Earn ürünlerine yatırmak veya Binance’ten çekmek dahil olmak üzere herhangi bir amaçla kullanabilirsiniz. Kripto para birimini kişisel harcamalarınız için bir Binance kartıyla da kullanabilir veya kripto para birimini fiat’a dönüştürebilirsiniz.

Ancak rehin verilen teminat, ödünç aldığınız dijital varlıkların iadesi için teminat olarak Binance Esnek Kredi’de kalır. Ayrıca, her kripto para birimi, rehin verebileceğiniz veya ödünç alabileceğiniz değişen maksimum miktarlara tabidir.

binance esnek kredi

Binance Esnek Kredi Avantajları

Gerçek Zamanlı APR Ödülleri

Simple Earn Esnek Ürününün avantajı, varlıkları krediniz için teminat olarak kullandığınızda, bu varlıkların gerçek zamanlı APR şeklinde ödüller kazanmaya devam etmesidir. Basit bir ifadeyle, bu, varlıklarınız teminat olarak kullanılırken ek ödüller veya faiz kazanmaya devam edecekleri ve onlara karşı borç alırken bile onlardan yararlanmanıza izin verecekleri anlamına gelir. Bu, kredinizdeki net faiz oranınızı etkili bir şekilde düşürür.

Rekabetçi Faiz Oranları

Esnek bir kredi ürününün rekabetçi faiz oranları, piyasada bulunan diğer birçok kredi seçeneğine kıyasla daha düşük bir faiz oranıyla kripto para ödünç almanıza olanak tanır. Bu, faiz ödemelerinde paradan tasarruf etmenize ve potansiyel olarak kredinizin toplam maliyetini düşürmenize olanak tanıyarak uzun vadede daha uygun fiyatlı hale getirebilir.

Binance Esnek Kredi’deki her bir kripto para birimi için tüm faiz oranları her dakika güncellenir.

İşlem Ücreti Yok

Esnek kredi ürünlerinde işlem ücreti yoktur. Bu, kredinizle ilgili işlemler yapmak için sizden herhangi bir ek ücret talep edilmeyeceği anlamına gelir. Bu, kredi geri ödemeleri yapmak veya kredi hesabınızdan fonlara erişmek gibi faaliyetleri içerebilir. İşlem ücretlerini ortadan kaldırarak, kredinizi yönetmek için ek ücret ödemeniz gerekmediğinden, kredi sizin için daha uygun maliyetli hale gelir.

Kredi İçin Faiz Nasıl İşlenir?

Bir Binance esnek kredisinde faiz, borçlu olunan toplam para miktarına (ödenmemiş kredi) ve o dakika için belirlenen faiz oranına (APR) göre her dakika hesaplanır. Bu, her dakika geçtikçe borçlu olunan toplam tutara küçük bir miktar faiz eklenmesi anlamına gelir. Her dakikadan sonra devam eden bu faiz birikimi, toplam ödenmemiş kredi bakiyesini kademeli olarak artırır.

Binance esnek kredisi için taahhüt edilen Simple Earn Esnek Ürün varlıklarının toplam miktarı, Earn cüzdanınızdaki “Teminat tutarı” sütununa yansıtılacaktır.

Esnek Faiz ile Sabit Faiz Arasındaki Fark Nedir?

İstikrarlı oran, kısa vadede sabit bir oran gibi davranır, ancak uzun vadede piyasa koşullarındaki değişikliklere bağlı olarak yeniden dengelenebilir. Değişken oran, varlık oynaklığı ve piyasa koşulları gibi faktörlere dayalı olarak her dakika güncellenen bir orandır. Sonuç olarak, ödediğiniz orana çok dikkat etmeniz önemlidir.

Adından da anlaşılacağı gibi, sabit oran oldukça sabit kalacaktır ve ne kadar faiz ödemeniz gerekeceğini önceden planlamak için en iyi seçenektir. Değişken oranlar zamanla değişir ve en iyi oran olabilir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner