Yükleniyor...

Binance’ten Dikkat Çeken İşe Alım

Binance, Adalet Bakanlığı eski savcısını işe aldı.

Binance US 1

Binance, Adalet Bakanlığı eski savcısını işe aldı.

Binance, SEC ile olan mücadelesinde kendi cephesini güçlendirmeye devam ediyor. Son olarak kripto para borsası, Adalet Bakanlığı eski savcısını işe aldı.

Binance SEC Davası için Elini Güçlendirmeye Devam Ediyor

Kripto para borsası Binance‘e SEC tarafından dava açılmasının ardından şirket sektörün önemli isimlerini bünyesine katmaya devam ediyor. Son hamle olarak borsa, ABD Adalet Bakanlığı eski savcısını işe alarak dikkatleri üzerine çekti.

Şirketin işe aldığı son isim, SEC davasında şirketi temsil edecek. M. Kendall Day, SEC davasında Binance’in avukatı olarak görev alacak.

Binance US kripto

Day, Gibson Dunn & Crutcher’ın Washington DC ofisinde ortak olarak çalışıyor. Adalet Bakanlığı Ceza Dairesi’nde 15 yıl boyunca başsavcı yardımcı yardımcısı olarak görev yapmıştır. SEC, bu ayın başlarında Binance‘i müşteri fonlarını yanlış kullanmak, yatırımcıları ve düzenleyicileri yanıltmak ve menkul kıymetler kurallarını ihlal etmekle suçlamıştı. Adalet Bakanlığı da Binance’i araştıran diğer ABD kurumları arasında yer almaktadır.

Day, aynı zamanda Adalet Bakanlığı’nda Kara Para Aklama ve Varlık Kurtarma Bölümü’nün şefi olarak görev aldı. Gibson Dunn’ın web sitesine göre, bu görevde Day’in kara para aklama suçlamaları, ertelenmiş kovuşturma anlaşmaları ve finansal kurumları içeren kovuşturma dışı anlaşmalar dahil olmak üzere kara para aklama programının ülke çapında denetim yetkisi bulunmaktadır.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner