Yükleniyor...

Binance’in Brezilya Yöneticisi Kongre Önünde İfade Vermeye Çağrıldı

Mali Piramitler Parlamento Soruşturma Komisyonu (CPI) üyesi Alfredo Gaspar, Binance Brezilya Direktörü Guilherme Haddad’ı kongre önünde ifade vermeye çağırdı.

Binance

Mali Piramitler Parlamento Soruşturma Komisyonu (CPI) üyesi Alfredo Gaspar, Binance Brezilya Direktörü Guilherme Haddad’ı kongre önünde ifade vermeye çağırdı. 

Gaspar’ın bu talebi, 21 Haziran Çarşamba günü yayınlanan ve ülkede faaliyet gösterdiği iddia edilen piramit şemalarına ilişkin devam eden soruşturmanın bir parçası olarak değerlendiriliyor. Milletvekili tarafından yapılan talebin CPI’nin diğer üyeleri tarafından oylanması gerekiyor. Çağrıyla ilgili oylamanın ise 27 Haziran’da gerçekleştirilmesi bekleniyor. 

Binance, Brezilya’da İncelemeye Tabi Tutuluyor

Brezilya haber sitesi Portal do Bitcoin’in haberine göre, oylamanın onaylanması halinde Haddad, kongrenin alt kanadı olan Brezilya Temsilciler Meclisi’nin karşısına çıkacak. 

Binance, yakın zamanda Amerika Birleşik Devletleri, Fransa, Hollanda, Birleşik Krallık ve Brezilya’daki yetkililerin incelemesiyle karşı karşıya kaldı ve şirket üzerindeki çok uluslu baskının boyutlarını gözler önüne serdi. Haddad’ı kongre önünde ifade vermeye davet eden milletvekili Alfredo Gaspar, Binance’in Ever Operations and Investments ve Braiscompany gibi piramit şemaları tarafından varlık transferlerini kolaylaştırmak için kullanıldığını vurguladı. 

Gaspar yaptığı açıklamada: “Binance’in faaliyetlerini B Fintech ile olan ilişkisini ve Brezilyalı tüketicilere zarar verdiği için yasal işlemle karşı karşıya olan şirketlerle olan ilişkisini anlamak hayati önem taşımaktadır. Çünkü bu durum Binance’i devam eden soruşturmayla güçlü bir şekilde ilişkilendirmektedir” ifadelerini kullandı. 

Güney Amerika ülkesindeki yetkililer, çağrıların amacının, şirketin dünyanın dört bir yanındaki düzenleyicilerin incelemesiyle karşı karşıya olmasından kaynaklandığını açıkladı. 

Binance, Brezilya’da Federal Savcılık ve Federal Polis tarafından da soruşturuluyor. Kripto para borsasının, müşterilerin kripto para türevleri yatırımlarına ilişkin bir durdurma emrinden kaçmalarına yardımcı olduğu iddia ediliyor. 

Portal do Bitcoin’in daha önceki bir haberine göre, Brezilyalı düzenleyici Comissao de Valores Mobiliarios (CVM), Binance’e Brezilyalı müşterilere Bitcoin vadeli işlem ürünleri sunmayı durdurması için baskı yapıyor. 

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner