Yükleniyor...

Binance’in Birleşik Krallık’taki ‘Sözde’ Ofisi Tepki Çekti!

Reddit topluluğu, Binance'in Birleşik Krallık'taki ofisinin binlerce şirketle ortak kullanıldığını gün yüzüne çıkardı.

Binance birlesik krallik ofisi

Reddit topluluğu, Binance’in Birleşik Krallık’taki ofisinin binlerce şirketle ortak kullanıldığını gün yüzüne çıkardı.

ABD’li düzenleyici kurum SEC’nin yürüttüğü mücadele, kripto borsalarını tedirgin etti. SEC, Binance ve Coinbase’e gözdağı verircesine dava açtı. Bu davalar, kripto şirketlerinin kayıtlarının ve para akışlarının ortaya çıkmasına da zemin hazırladı.

Reddit topluluğu, Binance’in Birleşik Krallık’taki ofisini araştırdı. Kayıtlı adresi haritalardan keşfeden topluluk, Binance’in ofis diye gösterdiği yerin tek katlı bir depo olduğunu gördü. Binance, bu depo gibi binayı 2.619 şirketle ortak kullanıyor.

Binance, Birleşik Krallık’ta Paravan Takılıyor!

Dünyanın en büyük kripto para borsası olan ve milyonlarca dolarlık gelirler elde eden Binance, Birleşik Krallık’ta bir paravan ofisi şirketi olarak gösterdi.

Bu paravan ofis, Binance dışında binlerce şirketin de tercihi oldu. 2.619 şirket, depoya benzeyen bu yapıyı şirketinin kayıtlı yeri diye gösterdi.

Birleşik Krallık’taki lisansını iptal eden Binance, paravan ofis ile gündeme geldi. Topluluk, diğer ülkelerdeki kayıtlı ofislerin de durumunu merak etmeye başladı.

Reddit topluluğu ise bu durumla dalga geçti. Binance CEO’su CZ’nin sık sık yinelediği 4 paylaşımını taklit eden topluluk, ofisin durumunu tiye aldı.

reddit binance

Binance’in tercih ettiği bu adres, Birleşik Krallık’taki OfficeServ’e ait gözüküyor. OfficeServ, dışarıdan Birleşik Krallık’a ofis açmayı planlayan şirketlere bir adres tanımlıyor.

Bu paravan ofis konusu Binance’e özgü değil. Daha önce Apple da benzer bir hamlede bulunmuştu. Vision Pro‘yu sessiz sedasız geliştiren şirket, patent sürecinde benzer şekilde paravan bir adresi kayıt ettirmişti.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner