Yükleniyor...

Apple Vision Pro Duyuruldu

Apple, yeni VR/AR gözlüğü ile Metaverse'e adım attı.

Apple Vision Pro AR Headset

Apple, yeni VR/AR gözlüğü ile Metaverse’e adım attı.

Dünyadaki en büyük teknoloji firmalarından olan Apple‘ın tanıttığı gözlük büyük ilgi yarattı. Uzun süredir gündemde olan Apple VR/AR gözlük Apple Vision Pro adıyla çıktı.

Apple’ın Duyurduğu Vision Pro’nun Özellikleri Neler?

Apple‘ın yeni duyurduğu akıllı gözlük Vision Pro, VR/AR özelliklerini beraberinde bulunduruyor. Bununla birlikte Apple’ın bu gözlüğü tamamen özelleştirilebilir olacak. Apple Vision Pro, CEO Tim Cook tarafından “Baktığınız değil, içinden baktığınız ilk Apple ürünü” olarak tanımlanıyor. Vision Pro, gözlerle, ellerle ve seste kontrol edilebilen ayrı bir batarya paketine sahip.

apple vision pro

Vision Pro, iki saate kadar dayanan harici bir pili barındırıyor ve cebe sığabilmesi için esnek dokuma bir kablo ile bağlanabiliyor. Apple, ekranın son derece keskin olacağını ve 4K video sunabileceğini vaat ediyor. Vision Pro, M2 işlemci ile çalışırken, aynı zamanda R1 adı verilen yeni bir çipi içeriyor. Apple Vision Pro’nun Türkiye fiyatı henüz belli değil, ancak ABD fiyatı 3.500 dolar olarak açıklandı. Apple Vision Pro’nun ise Türkiye fiyatının 100 bin liranın üzerinde olacağı tahmin ediliyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner