Yükleniyor...

Binance Cephesinden SEC’e Cevap

SEC'in bugün Binance'e dava açmasının ardından kripto para piyasasında ciddi düşüşler yaşandı.

binance

SEC’in bugün Binance’e dava açmasının ardından kripto para piyasasında ciddi düşüşler yaşandı.

SEC‘in davası ile birlikte Binance CEO’su Changpeng Zhao ve Binance US bazı açıklamalarda bulundu. Bu açıklamaların ardından Binance, resmi blog hesabından konuya dair fikirlerini paylaştı.

Binance’ten SEC Davasına Cevap

Kirpto para piyasası bugün SEC’in Binance‘e ve CEO Changpeng Zhao’ya açtığı dava ile hareketli anlar yaşadı. Bununla birlikte Binance cephesi SEC’in davasına yanıt verdi. Şirket, kendi blog sitesinden açıklamalarda bulundu.

Binance

Binance açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

“ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun, diğer çözüm yollarının yanı sıra sözde acil durum yardımı arayan Binance’e karşı bugün şikayette bulunmayı seçmesinden hayal kırıklığına uğradık. Başından beri, SEC’in soruşturmalarında aktif olarak işbirliği yaptık ve sorularını yanıtlamak ve endişelerini gidermek için çok çalıştık. Son zamanlarda, soruşturmalarını çözmek için müzakere edilmiş bir anlaşmaya varmak için kapsamlı iyi niyetli tartışmalara girdik.”

SEC, Binance’i menkul kıymetler yasasına uymamakla suçlamıştı. Bununla birlikte açıklamada Binance cephesi şu ifadelere de yer verdi:

“SEC’in iddialarını ciddiye alsak da, bırakın acil durumu, bir SEC yaptırım eyleminin konusu bile olmamalı. Platformumuzu güçlü bir şekilde savunmak niyetindeyiz. Ne yazık ki, SEC’in bizimle verimli bir şekilde ilişki kurmayı reddetmesi, Komisyon’un dijital varlık endüstrisine çok ihtiyaç duyulan netliği ve rehberliği sağlamayı yanlış ve bilinçli bir şekilde reddetmesinin bir başka örneğidir.
Bugünkü eylem, benzer davalarla karşılaşan diğer kripto projelerinde olduğu gibi, Komisyonun bu dinamik ve karmaşık teknolojinin talep ettiği düşünceli, nüanslı yaklaşım yerine sert yaptırım ve dava silahları ile düzenleme yapmaya karar verdiği bir dizi örnekten bir diğeridir.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner