Yükleniyor...

Binance US, SEC Davası Hakkında Açıklama Yaptı

Binance'in SEC tarafından dava edilmesinin ardından piyasa ciddi düşüş yaşadı.

Binance’in SEC tarafından dava edilmesinin ardından piyasa ciddi düşüş yaşadı.

Binance’in dava edilmesinin ardından Binance’in ABD kolu olan Binance’in ABD kolu Binance US açıklamalarda bulundu. Binance US, Twitter üzerinden açıklama yaptı.

Binance US, Twitter Üzerinden Davaya Dair Açıklama Yaptı

SEC, bugün Binance ve şirket CEO’su Changpeng Zhao’ya menkul kıymetler yasasını ihmal ettiği sebebiyle dava açtı. Bu dava haberinin ardından piyasa ciddi düşüş yaşadı. Davaya dair Binance CEO’su CZ, çekme işlemlerine hazır olduklarını dile getirirken SEC başkanı Gary Gensler ise davaya dair detayları paylaştı. Bununla birlikte Binance US Twitter hesabından açıklamalarda bulundu.

“Bugün SEC, mevcut Komisyon kapsamında yürütme yoluyla düzenlemenin en son örneğinde Binance US aleyhine hukuk davası açtı. Açık olmak gerekirse, davanın asılsız olduğuna inanıyoruz ve kendimizi şiddetle savunmak niyetindeyiz. Bununla birlikte, Amerikan dijital varlıklar endüstrisinde faaliyet gösteren kuruluşlar ve bireyler için çok yaygın hale gelen bir duruma değinmek istiyoruz.

Yaklaşık iki buçuk yıldır, Binance US SEC ile iyi niyetle ilişki içindedir. Başından beri, taahhüdümüzün amacı tutarlıydı: bizimki gibi işletmelerin büyümesini, istihdam yaratmasını ve Amerikalı tüketicilerin dijital varlıklara güvenli erişimini sağlamasını sağlayan açık, pratik bir düzenleyici çerçeveye yönelik yapıcı bir şekilde çalışmak.

Müşterilerimizi ve dijital varlıklarını koruyan üretken bir uzlaşmaya açık olsak da, işimize karşı alınan bu son önlem ve Coinbase, Gemini, Kraken ve diğer piyasa katılımcılarına karşı alınan benzer önlemlerin ardından SEC, dijital varlıklarımızın neredeyse tamamen ortadan kaldırılmasını istiyor.

Basitçe söylemek gerekirse, bugünkü dosyalama gerçekler, yasa veya Komisyonun kendi içtihatları tarafından gerekçelendirilmemiştir. Komisyon tarafından aranan yardım, SEC’in korumakla yükümlü olduğu yatırımcılara zarar verecektir. Aynı zamanda, Amerikan işletmelerinin gelişmesine izin vermek için çalışmak yerine inovasyonu bastırır ve şirketimizi ve sektörümüzü cezalandırır.

Kongreyi, dijital varlıklar için uygulanabilir bir düzenleyici rejim oluşturan ve sektörümüzün kurbanı olduğu bürokratik aşırı erişimde dizginler oluşturan iki partili yasayı devreye sokmaya ve geçirmeye çağırmaya devam ediyoruz. O zamana kadar ülkemizin lider ve yenilikçi rolü baltalanmaya devam edecek.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner