Yükleniyor...

Atomic Wallet: Saldırıdan Sadece Yüzde 1’lik Kesim Etkilendi

Hack saldırısına maruz kalan Atomic Wallet, kullanıcılarının yalnızca yüzde 1’inin saldırıdan etkilendiğini iddia etti.

atomic wallet

Hack saldırısına maruz kalan Atomic Wallet, kullanıcılarının yalnızca yüzde 1’inin saldırıdan etkilendiğini iddia etti. 

Kısa süre önce hack saldırısına uğrayan Atomic Wallet, 35 milyon doların çalındığı saldırıdan kullanıcılarının yalnızca yüzde 1’inin etkilendiğini söyledi. Yaşanan bu kargaşadan para kazanmaya çalışan birkaç dolandırıcı Twitter hesabı, Atomic Wallet’ı taklit ederek kullanıcıların kayıp fonlarını kurtarmalarına yardımcı olduğunu iddia eden kimlik avı bağlantıları paylaştı. 

Kaybedilen En Büyük Miktar 7,95 Milyon Dolar

Sahte zincirler araştırmacısı ZachXBT, bir kurbanın 1 milyon dolarlık kayıp fonunu kurtarmasına yardımcı olduğunu iddia etti. 

Şirketin duyurusuna rağmen, çok sayıda kullanıcı fon kaybı bildirmeye devam etti. Buna ek olarak topluluk, şirketin zararı azaltma girişimini kınadı ve şu ifadeleri kullandı: “Yüzdenin bir önemi yok, hackerlar sadece büyük fon cüzdanlarına odaklanmayı planlıyor.” Bu vaka, kripto varlıklarının saklanması söz konusu olduğunda doğru hizmet sağlayıcısını araştırmanın önemini yansıtıyor. 

ZachXBT’nin araştırması, saldırıda bir kişi tarafından kaybedilen en büyük miktarın Tron blok zincirinde yer alan 7,95 milyon dolar değerindeki Tether olduğunu ortaya koydu. Son güncellemeye göre en büyük beş kayıbın miktarı 17 milyon doları buluyor. 

Son olarak Atomic Wallet, bireysel blok zinciri araştırmacılarıyla birlikte çalınan fonları takip etmeye ve geri alma çabalarına devam ediyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner