Yükleniyor...

Apple için Beklenen Gün Geldi: Metaverse Coin’leri Yükseliyor!

Apple, artırılmış ve sanal gerçeklik teknolojilerinin birleşimi "karma" başlığını bugün itibariyle piyasaya sürüyor, bu gelişme Metaverse ile ilgili coin'leri nasıl etkiledi?

nft oyun apple

Apple, artırılmış ve sanal gerçeklik teknolojilerinin birleşimi “karma” başlığını bugün itibariyle piyasaya sürüyor, bu gelişme Metaverse ile ilgili coin’leri nasıl etkiledi?

Teknoloji devi Apple ve Metaverse sektörü adına beklenen gün geldi çattı. Birkaç hafta önce duyuru yapan Apple, 5 Haziran’da artırılmış ve sanal gerçeklik teknolojilerinin birleşimi “karma” başlığını piyasaya süreceğini duyurmuştu. Duyurudan itibaren hızla artışa geçen Metaverse coin’leri, beklenen günün gelmesiyle birlikte daha sert fiyat hareketlerine başladı. Metaverse’ün popüler kripto paraları, son 24 saatin en çok kazananları arasında yer almaya devam ediyor.

Ekran Resmi 2023 06 05 12.30.03

Apple’ın Bu Hamlesi, Metaverse Coin’lerini Tetikledi

Bugün itibariyle karma başlığını piyasaya sürecek olan teknoloji devi Apple, Metaverse ile ilgili Çin’lerin fitilini yaktı. Apple’ın Karma başlığıyla birlikte Metaverse coin’lerinde hareketlilik başlamıştı. Beklenen günün gelmesiyle birlikte ilgili Çin’lerde daha da sert fiyat hareketleri gözlemlendi.

CoinMarketCap’ten alınan verilere göre, sektörün popüler coin’lerinden The Sandbox (SAND), yüzde 5,98 oranında değer kazanarak günün en çok yükselen ikinci coin’i oldu. Decentraland (MANA) ise, yüzde 4,36’lık bir performans göstererek günün en çok yükselen üçüncü coin’i oldu. Uzun zaman aradan sonra Apple’ın bu atılımıyla tekrardan gündeme gelen Metaverse coin’leri, kripto yatırımcıları tarafından ilgiyle takip ediliyor.

Ekran Resmi 2023 06 05 12.15.56

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner