Yükleniyor...

APPG, Kripto Sektörü İçin Tavsiye Listesi Yayınladı

Tüm Partiler Parlamento Grubu (APPG), politika yapıcıların kripto alanını daha iyi anlamalarına yardımcı olmak amacıyla, sektöre yönelik 53 farklı öneriyi içeren bir rapor yayınladı.

APPG

Tüm Partiler Parlamento Grubu (APPG), politika yapıcıların kripto alanını daha iyi anlamalarına yardımcı olmak amacıyla, sektöre yönelik 53 farklı öneriyi içeren bir rapor yayınladı. 

Rapor, kripto ve dijital varlıkların hızlı büyümesinin sektörün kalıcı olduğunu gösterdiğini vurguladı. Rapor ayrıca, tüketicileri korumak ve ekonomik büyümeyi sağlayan güvenceler oluşturmak için Birleşik Krallık’ta kripto düzenlemesine acil ihtiyaç olduğunu öne sürüyor. 

Rapor, Koordinasyon İhtiyacını Vurguluyor

APPG Başkanı Lisa Cameron, raporun İngiltere’nin sektördeki liderliğini ve tüketicilerin korunmasını sağlamak için hayati önem taşıdığını söyledi. 

Rapora göre Birleşik Krallık düzenleyicileri, hükümetin İngiltere’yi küresel bir kripto merkezi haline getirme vizyonunu gerçekleştirmede hayati bir rol oynayacak. Bu nedenle milletvekilleri kripto, dijital varlıklar ve blok zinciri teknolojisinin büyümesinden potansiyel olarak etkilenebilecek çeşitli devlet daireleri ve kurumları arasında koordineli bir yaklaşıma duyulan ihtiyacı da vurguladılar. 

Zorlukları çözmek için oluşturulan rapor, departmanlar arasında koordinasyon sağlayan bir rol oluşturulmasını da öneriyor. 

APPG paylaştığı raporda: “Hükümet, tutarlı bir yaklaşım sağlamak için departmanlar arasında koordinasyona yardımcı olabilecek bir Kripto Başkanı atamayı düşünmelidir” ifadelerini kullandı. Bununla birlikte, Amerika Birleşik Devletleri’nde hedeflenen kripto mevzuatının süreci hızlandırabileceği tahmin ediliyor. 

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner