Yükleniyor...

Bitcoin’deki düşüş Metaverse yatırımcısını harekete geçirdi!

Bitcoin'deki (BTC) sert geri çekilmeyle birlikte Metaverse projelerinde yeni bir satış dalgası kayıtlara geçti.

2023te One Cikabilecek Metaverse Projeleri

Bitcoin’deki (BTC) sert geri çekilmeyle birlikte Metaverse projelerinde yeni bir satış dalgası kayıtlara geçti.

Gece saatlerinde 40.250 kadar iğne atan BTC altcoin piyasasını yerinden oynattı. Pek çok altcoin’de yüzde 10’a yakın düşüşler gözlemlenirken, BTC‘nin biraz toparlamasıyla beraber bu düşüşler telafi edilmeye başlandı. Fakat, Metaverse ile ilgili kripto paralarda işler tam olarak öyle yürümedi. Metaverse denilince akla gelen ilk projelerden The Sandbox (SAND) ve Decentraland (MANA) kısa sürede yüzde 10 civarında düşerek “En Çok Kaybedenler” listesinin üst sıralarında yer aldı.

Ekran Resmi 2023 12 11 17.13.10

Kolay vazgeçiyorlar!

BTC’nin 40.250 dolar civarına iğne attıktan sonra yeniden yukarı yönlü hareket etmesi, çoğu altcoin fiyatını iyileştirdi. Dominans etkisi ve likiditenin alınmasından dolayı yavaş yavaş değer kazanan altcoin’lerde Metaverse projeleri arka planda kaldı. SAND ve MANA’da gelen satış dalgası, diğer altcoin’lere göre çok daha büyük bir şiddette oldu.

BTC’nin değer kaybettiği senaryoda Metaverse bazlı kripto paraları hızla elinden çıkaran yatırımcılar, bu alandan kolay vazgeçilebileceğini gösterdi. Bir süredir de Metaverse sektörüne dair gelmelerin yaşanmaması, bu durumu destekleyen kritik unsurlardan biri oldu. BTC genelinde negatif bir hava oluştuğu senaryoda SAND ve MANA fiyatında 0,40 dolar civarına bir geri çekilme yaşanabilir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner