Yükleniyor...

Binance US, SEC’in ‘Yanıltıcı’ Olduğunu İddia Etti

Geçtiğimiz gün sunulan bir önergede Binance US, SEC'in kullanıcı fonlarının birleştirilmesi söylemini kanıtsız yürüttüğünü iddia etti.

Binance US sec

Geçtiğimiz gün sunulan bir önergede Binance US, SEC’in kullanıcı fonlarının birleştirilmesi söylemini kanıtsız yürüttüğünü iddia etti.

Binance ve SEC arasındaki dava, SEC’in elindeki verilerin zayıflamasıyla devam ediyor. SEC, Binance’in, Binance US’taki müşteri varlıklarını global borsadaki varlıklar ile birleştirdiğini iddia etmişti. Ancak Binance US, bu iddianın dayanağı olmadığını ve SEC’in davada yanıltıcı beyanlarda bulunduğunu iletti.

Binance US, SEC’in Beyanlarını Hedef Aldı

Binance’in hukuk ekibi, SEC’in yürüttüğü algının hiçbir dayanağı olmadığını iddia etti. SEC’in Uygulama Birimi Direktörü Gurbir Singh Grewal, Binance ve CEO’su CZ’nin kullanıcı varlıkları konusunda özgürce hareket ettiğini aktarmıştı.

SEC’e göre Binance, ABD kolunun varlıklarıyla global varlıklarını birlikte yürütüyor. Ancak Binance US, bu söylemlerin asılsız olduğunu ve Binance US‘nin global ile ortak hareket etmediğini açıkladı.

Geçtiğimiz gün basına düşen bir mahkeme belgesinde, SEC’in cevaplarındaki kaçamaklar dikkat çekti. Mahkeme, BAM varlıklarının denizaşırı taşınıp taşınmadığını SEC’e sordu. SEC’ten mahkemeye gelen yanıt ise şaşırttı. SEC, varlıkların denizaşırı taşınmadığını ve ABD dışına herhangi bir para akışı görmediklerini dile getirdi.

SEC, mahkemede, Binance’in her ne kadar denizaşırı transferlerde bulunmasa da bunu yapabilecek özgürlükte olduğunu savunuyor.

Ancak Binance hukuk ekibi, SECin mahkemeyi yanılttığını ve Binance’i zor durumda bıraktığını belirtti. Borsanın hukuk ekibi, Binance’in müşteri varlıklarını karıştırdığına veya varlıkları istediği gibi taşıdığına yönelik SEC’in hiçbir kanıta sahip olmadığını aktardı.

Binance hukuk ekibinin bu itirazı mahkeme tarafından onaylanırsa, SEC’in eli zayıflayabilir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner