Yükleniyor...

Kakarot, Starknet Ekosistemine İniş Yapacak

EVM uyumlu Kakarot, ağustos ayında Starknet test ağında piyasaya çıkıyor.

starknet kripto

EVM uyumlu Kakarot, ağustos ayında Starknet test ağında piyasaya çıkıyor.

Kripto piyasasının toparlandığı bugünlerde, projelerin ortaya koydukları hamleler dikkat çekmeye başladı. Yükseliş senaryosunun çok konuşulması, kripto projelerini de hareketlendiriyor. Bu süreçlerin ortasında, Ethereum ölçeklendirme ve katman-2 projesi olan Starknet, piyasaya çıkma süreçlerini hızlandırdı. Starknet, yeni zkEVM test ağını çıkarmayı planlıyor. Bu test ağında Kakarot da yer alacak.

Starknet, Kakarot’u Piyasaya Çıkaracak

Ethereum ölçeklendirme platformu Starknet, yeni bir zkEVM projesi olan Kakarot’u test ağınında çıkarmayı planlıyor. Kakarot, Starknet‘in EVM uyumluluğuna katkı sağlayacak.

Ayın başında Kakarot, Ethereum kurucusu Vitalik Buterin, Ledger kurucu ortağı Nicholas Bacca ve Starkware’den güçlü bir destek almıştı. Kakarot, Starknet için zkEVM çözümü üretiyor. Bu sayede Starknet, tamamen EVM’e uyumlu hale gelmek için güçlü adımlar atıyor.

Kakarot CEO’su ve kurucu ortağı Elias Tazartes, Starknet’in Ethereum tarafında önde gelen bir Zero Knowledge projesi olarak dikkat çektiğini belirtti. Ancak Tazartes, projenin bu güçlü yapısına rağmen EVM uyumlu olmadığını ve bu nedenle giriş konusunda engellerin ortaya çıktığını dile getirdi. Tazartes, Kakarot ile bu sorunların çözülebileceğinin altını çizdi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner