Yükleniyor...

Paribu Destekli Yapay Zeka Uyumlu Sanat Sergisi: MASTERPIECE

X Media Art Museum'un sanat ile teknolojiyi harmanlayan sergisi MASTERPIECE, Paribu'nun sponsorluğunda sanatseverler ile buluşuyor.

masterpiece yapay zeka

X Media Art Museum‘un sanat ile teknolojiyi harmanlayan sergisi MASTERPIECE, Paribu‘nun sponsorluğunda sanatseverler ile buluşuyor.

Küresel çapta benimsenen yapay zeka, birçok farklı alana entegre olmaya devam ediyor. Yapay zekanın sanat tarafıyla uyumu ise dikkat çekiyor. X Media Art Museum, sanat ile teknolojiyi birleştirerek MASTERPIECE sergisini meydana getirdi. MASTERPIECE, Paribu sponsorluğunda, DasDas’ta sanatseverleri ağırlıyor.

Yapay zeka uyumlu sergi MASTERPIECE, müzisyen Mercan Dede ve En İyi Film Oscar’ını alan Nomadland’ın bestecisi Ludovico Einaudi’nin müziklerini deneyimletecek.

Yapay Zeka Algoritmaları, 20 Binden Fazla Resmi Harmanladı

17 Haziran tarihinde DasDas’ta ziyarete açılan MASTERPIECE, yapay zekayı sanat dünyasına taşıyor. Paribu’nun sponsorluğundaki sergi, X Media Art Museum teknolojiyle sanatı buluşturduğu sergilerine devam ediyor.

OUCHHH tarafından tasarlanan sergide Leonardo da Vinci, Vincent van Gogh ve Osman Hamdi’nin eserleri, yapay zekanın gücüyle birleşerek çok boyutlu bir ortamda sanatsevere sunuluyor. MASTERPIECE, 20 binden fazla resmi ve İtalyan sanat tarihi yıllıklarından elde ettiği verileri harmanlıyor.

Daha önce X Media Art Museum, Multiverse Portal AI Data Exhibition adlı sergiyi gerçekleştirmişti. Ayrıca sanatseverler, X Media Art Musem‘un diğer birçok sergisine de yoğun ilgi gösterdi. Önceki sergiler, Parallel Universe, Leonardo da Vinci Wisdom of AI Light, Akdeniz’e Yolculuk Immersive Akvaryum Deneyimi ve Sezen Aksu Dijital Sanat Sergi Deneyimleri idi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner