Yükleniyor...

Avalanche Ağında “Solana” Dejavusu!

Merkeziyetsiz akıllı sözleşmeler platformu Avalanche (AVAX), ağında yaşadığı ufak bir problem ile akıllara Solana ağ kesintilerini getirdi.

avalanche

Merkeziyetsiz akıllı sözleşmeler platformu Avalanche (AVAX), ağında yaşadığı ufak bir problem ile akıllara Solana ağ kesintilerini getirdi.

WuBlockchain, popüler kripto projesi Avalanche’ın “C-Chain” ağında ortaya çıkan bir probleme değindi. WuBlockchain‘in yaptığı habere göre, Avalanche C-Chain, yaklaşık bir saat boyunca blok üretmeyi durdurdu. Avalanche blockchain tarayıcısı, yaklaşık bir saat boyunca blok yüksekliğinin 27788298 olduğunu gösterdi.

Avalanche Ağındaki Problem Çözüldü

Avalanche (AVAX), C-Chain tarafındaki ağ problemiyle sosyal medyada gündem oldu. Birçok kripto kullanıcısı, C-Chain problemini, Solana ağ kesintilerine benzetti ve dalga geçti. Avalanche C-Chain ağının bir saat boyunca blok üretmemesi, son yapılan açıklamalara göre çözülmüş durumda.

Kore borsaları Upbit ve Bithumb, Avalanche ağındaki sorunları gerekçe göstererek, Avalanche’te para yatırma ve çekme işlemlerinin askıya alındığını belirtmişti.

Ava Labs kurucu ortağı Kevin Sekniqi, ağın kesintiye uğramadığını, ağda bir saatten uzun süren bir kararsızlık gözlemlendiğini iletti. Sekniqi, bunun v1.9.12 ile ilgili bir hata olduğunu ve düzeltmenin yayınlandığını ifade etti. Sekniqi‘ye göre ağ yeniden stabilize hale geldi.

Avalanche ağı, ağ doğrulayıcılarının uyguladığı geliştirme ve güncelleme çalışmaları kapsamında tekrar sorunsuz bir şekilde hizmet vermeye başladı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner