Yükleniyor...

ARK Invest, Coinbase Hisselerini Sattı

Cathie Wood’un CEO’luk görevini yürüttüğü yatırım şirketi ARK Invest, Coinbase hisselerini bu yıl ilk kez satışa çıkardı.

ark invest

Cathie Wood’un CEO’luk görevini yürüttüğü yatırım şirketi ARK Invest, Coinbase hisselerini bu yıl ilk kez satışa çıkardı. 

Satışa çıkarılan miktar, ARK Invest’in bu yıl şimdiye kadar satın aldığı tüm Coinbase hisselerinin yüzde 9’unu ve Mart ayında satın alınan COIN’ın yaklaşık yüzde 23’ünü oluşturuyor. 

ARK, Coinbase Hisselerinin Bir Kısmını Tutmaya Devam Ediyor

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

ARK Invest, Coinbase hisselerinin bir kısmını satarak kar elde etmek için harekete geçti. 

ARK, 21 Mart’ta ARK Fintech Innovation borsa yatırım fonundan (ARKF) 160.887 Coinbase hissesini 13,5 milyon dolara sattı. Yapılan bu işlem, ARK’ın 2023’teki üç aylık aktif alımının ardından yıl içerisindeki ilk Coinbase hisse senedi satışı oldu.

Satışın ardından ARK, 2023 yılında satın alınan yaklaşık 1,6 milyon Coinbase hissesini elinde tutmaya devam ediyor. Hisselerin değeri, bu yazının yazıldığı sırada yaklaşık 132 milyon dolar değerindeydi. 

Son satış, Coinbase hisselerinin fiyatında önemli bir artış görüldüğü ve bu hisselerin son ayların en yüksek seviyelerine ulaştığı dönemde gerçekleşti. 

ARK, 9 Mart’ta ARK Innovation ETF (ARKK) için 52.525 COIN hissesi satın aldı. Hisselerin değeri satın alma sırasında yaklaşık 20,5 milyon dolar değerindeydi. Varlıkların şu anki değeri ise 30 milyon dolar civarında. 


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x