Yükleniyor...

Bitzlato Kullanıcıları Bakiyelerinin Yarısını Çekebilecek

ABD’li yetkililer tarafından el konulan Bitzlato, kullanıcı fonlarına erişimi yeniden sağladı.

Bitzlato

ABD’li yetkililer tarafından el konulan Bitzlato, kullanıcı fonlarına erişimi yeniden sağladı. 

Rusya bağlantılı kripto para borsası, 20 Mart’ta Telegram kanalından yaptığı açıklamada, Bitzlato’nun ABD ve Europol’ün yaptırımları nedeniyle platformda sıkışan varlıkların yüzde 50’si kadarını kullanıcıların çekmesine olanak sağlayacağını duyurdu. Açıklamaya göre, Bizlato kullanıcıları artık varlıklarının yarısını çekebilecek. Kullanıcılar, varlıklarını Bitzlato hesabından harici bir cüzdan veya borsaya taşımak için Telegram botunu kullanarak bu işlemi gerçekleştirebilecekler. 

Kullanıcılar Varlıklarını BTC Olarak Çekebilecek

Kullanıcılar varlıklarını Bitcoin olarak çekebilecek. Çünkü platform, hizmetlerini durdurduğu süreçte tüm varlıklarını BTC’ye dönüştürdü. Bunu yapmalarının nedeni olarak ise birden fazla altcoin’e hizmet vermenin yaratacağı teknik sorunlar ile baş edemeyeceklerini düşünmeleri oldu. 

Sosyal medya üzerinden Bitzlato kullanıcısı olduğunu iddia eden birkaç kişi Bitcoin’lerini Bybit ve Binance gibi platformlara taşıyabildiklerini belirtti. Bununla birlikte Bizlato müşterisi olduğu iddia edilen bu kişilerin, Bitcoin’lerini çekmek için Trust Wallet ve ViaBtc gibi yazılım cüzdanları ile Ledger gibi donanım cüzdanlarını kullandıkları da bildirildi. 

Bitzlato’nun yüzde 50 para çekme seçeneği, kullanıcıların platforma erişimini yeniden sağlamayı ve operasyonlarını sürdürme konusunda daha önce duyurduğu yol haritasını takip ediyor. Yol haritasına göre Bitzlato, platformu eski haline getirmek için çalışmalarına devam edecek ve Nisan 2023’ün başlarında hizmet sunmaya başlayacak. 

Bitzlato temsilcisi Cointelegraph’a yaptığı açıklamada, P2P platformu geri yüklendikten sonra kullanıcıların daha önce mevcut olan tüm işlevlere erişebileceklerini söyledi. 

Amerika Birleşik Devletleri Adalet Bakanlığı, Ocak ayında Bitzlato’ya karşı büyük bir operasyon düzenledi. Daha sonra Europol, yaptırım eylemlerinin bir parçası olarak Bitzlato’dan 19 milyon dolardan fazla kripto varlığı ele geçirdiğini duyurdu. 

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner