Yükleniyor...

Trust Wallet Token (TWT) Nedir? TWT Coin Sahibi Kim?

Trust Wallet, 65 blockchain ağını ve 4,5 milyondan fazla varlığı destekleyen, gözetim dışı, mobil tabanlı bir kripto para ve NFT cüzdanıdır.

trust wallet

Trust Wallet, 65 blockchain ağını ve 4,5 milyondan fazla varlığı destekleyen, gözetim dışı, mobil tabanlı bir kripto para ve NFT cüzdanıdır. TWT ise bu cüzdan uygulamasının BNB Chain tabanlı yerel para birimidir.

Trust Wallet Token Nedir?

TWT kısaltılmış adıyla listelenen Trust Wallet Token, ismini aldığı Trust Wallet uygulamasının yerel para birimidir. Kripto para ve NFT cüzdanı olan söz konusu cüzdan uygulaması, onlarca blockchain ağını desteklemektedir.

TWT, 25 milyondan fazla yatırımcı tarafından kullanılabilen bir yardımcı program ve yönetişim token’ıdır. Cüzdanın kullanıcıları, platformun karar alma sürecine katılmak için TWT’lerini kullanabilmektedir.

Örneğin, token sahipleri Trust Wallet uygulamasıyla ilgili yaklaşan güncellemeler, yeni özellikler gibi birçok önemli karar için oy kullanma hakkına sahiptir. Bu kişiler ayrıca uygulama aracılığıyla yapılan kripto yatırımlarında ayrıcalıklı erişim ve indirimler alırlar. Neticede TWT, cüzdan kullanıcılarına değer sağlamak için tasarlanan BNB Chain tabanlı bir tokendir. Bir BEP-20 varlığı olarak, hizmetler için ödeme olarak kullanıma açıktır. Son olarak diğer kripto varlıklarıyla da takas edilebilmektedir.

Trust Wallet, iOS ve Android cihazlara indirilebilen ve yalnızca mobil cihazlarda çalışan bir uygulamadır. Resmi indirme bağlantılarına Trust Wallet web sitesinden ulaşılabilir. Herhangi bir kripto cüzdanını ya da kripto borsası uygulamasını indirirken resmi web sitesi kullanıldığından her zaman emin olunması önerilir.

binance ceosu cz twt

TWT Coin Sahibi Kim?

Kullanıcıların özellikle merak ettiği bir soru var: TWT Coin CZ’nin mi? Trust Wallet Token’ın Binance CEO’suna ait olup olmadığı konusu sıkça araştırılmaktadır. Hatırlandığı üzere, bu sorunun yanıtı özellikle FTX iflasının ardından CZ’nin attığı bir tweet üzerine yeniden alevlenmişti.

CZ yatırımcılara, “paralarını FTX çöküşünden korumak için Trust Wallet (TWT) cüzdanına aktarabileceklerini” söylemiş ve TWT Coin yükselişe geçerek ATH’sini görmüştü.

Öte yandan Trust Wallet, 2017 yılında Viktor Radchenko tarafından kullanıma sunulmuş ve hemen büyük bir kullanıcı kitlesi edinmiştir. Binance, 2018 yılında Trust Wallet’ı satın almış ve Binance’in Pazarlamadan Sorumlu Eski Başkan Yardımcısı Eowyn Chen de 2021 yılının başında CEO’luk görevini devralmıştır.

TWT Ne Kadar?

TWT fiyatı da diğer kripto varlıklar gibi piyasa tarafından belirlenmektedir. Kripto Para Piyasası‘nı takip edebileceğiniz birçok yer bulunmaktadır. İşlem yapılan borsalardan da anlık takip edilebilir. TWT Coin’in dolaşımdaki arzı 420 milyon adettir, toplam arzı 1 milyar adettir.

Trust Wallet, coin HODL eden, Merkeziyetsiz Finans (DeFi) DApp’leriyle etkileşim kuran ve hatta kripto para almak isteyen herkes için çok yönlü bir ürün sunmaktadır. Kriptonun benimsenmesinde en önemli ögelerden biri basit, tek durak noktası çözümleri sunmaktır ve bu uygulama da tam olarak bunu yapmaktadır. Öte yandan TWT almaya karar verildiğinde, yatırım yapmadan önce kendi araştırmanızı yapmayı ihmal etmemeniz tavsiye edilmektedir.

TWT Coin En Yüksek Kaçı Gördü?

ATH (All-Time High), bir kripto para biriminin piyasa değerinde elde ettiği en yüksek fiyatı gösterir. Örneğin, Bitcoin’in tarihi boyunca elde ettiği en yüksek fiyat ATH olarak kabul edilir. Bu fiyatın üzerine çıkılması halinde, o para birimi için yeni bir ATH oluşmuş olur. ATH, kripto para piyasalarındaki trendleri ve fiyat hareketlerini anlamaya yardımcı olabilir.

TWT Coin bugüne dek en yüksek seviyesini 11 Kasım 2022’de 2,72 USD olarak gördü.

TWT Coin En Düşük Kaçı Gördü?

Bir kripto para biriminin piyasa değerinde elde ettiği en düşük fiyat “All-Time Low” (ATL) olarak adlandırılır. Bu fiyat, o para biriminin tarihi boyunca elde ettiği en düşük fiyatı gösterir.

TWT Coin en düşük seviyesi 9 Haziran 2020 tarihinde 0,00277 USD olarak kaydedildi.

twt coin

TWT Nereden Alınır?

TWT sahipleri uygulama için özellik, güncelleme ve diğer önemli değişikliklerle ilgili teklifler sunabilir ve bu teklifleri oylayabilir. TWT tokenin maksimum arzı 1.000.000.000 TWT’dir ve BNB Smart Chain üzerinde BEP-20 token ve BNB Beacon Chain üzerinde BEP-2 token olarak yer alır. 

Token sahipleri, DEX hizmetlerinde ve kripto para satın alma işlemlerinde indirimler de kazanabilmektedir. Binance’ten TWT satın alabilir ya da Trust Wallet ekibi tarafından düzenlenen pazarlama kampanyaları, ödül etkinlikleri ve airdrop’lardan token kazanabilirsiniz.

Piyasada TWT için popüler işlem çiftleri arasında TWT/USD, TWT/TRY ve TWT/EUR vardır.

TWT nereden alınır? sorusuna yanıt olan bazı borsalar ise şu şekilde sıralanabilir:

  • Binance
  • Binance TR
  • Kucoin
  • PancakeSwap

Nasıl Alınır?

TWT Coin satın almak için aşağıdaki adımlar takip edilebilir:

  1. Satın almak istenilen borsa seçilmelidir.
  2. Borsa üzerinden hesap oluşturulmalı ve doğrulanmalıdır.
  3. Hesaba giriş yapıldıktan sonra cüzdana para yüklenmelidir.
  4. Kredi veya banka kartıyla yükleme gerçekleştirilebilir.
  5. Hali hazırda kripto para varsa onunla da transfer sonrası ödeme yapılabilir.
  6. Cüzdana yüklenen bakiye ile TWT alınabilir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner