Yükleniyor...

Bitzlato Kurucu Ortağı Serbest Bırakıldı

ABD Adalet Bakanlığı'nın kıskacına aldığı Bitzlato borsasının kurucu ortağı Anton Shkurenko, sorgulamanın ardından serbest bırakıldı.

bitzlato abd

ABD Adalet Bakanlığı‘nın kıskacına aldığı Bitzlato borsasının kurucu ortağı Anton Shkurenko, sorgulamanın ardından serbest bırakıldı.

Geçtiğimiz aylarda ABD Adalet Bakanlığı, kripto endüstrisine yönelik bir eylem planlamasında bulunacağını açıklamıştı. Bu açıklamanın ardından Bakanlık, Bitzlato‘ya kara para aklama ve yasa dışı işlemler nedeniyle hamle yaptı. Rus merkezli borsaya yönelik atılan adım sonucunda, icra takibi ve soruşturma süreci başlatıldı.

ABD ve Bitzlato gündeminde son olarak, borsanın kurucu ortağı Anton Shkurenko, çeşitli sorgulamaların ardından serbest bırakıldı.

Bitzlato Kurucu Ortağı Sorgulamanın Ardından Serbest Bırakıldı

Bitzlato kurucu ortağı Anton Shkurenko, yerel polis tarafından kimlik kontrolüne takıldı. Bu kontrollerin ardından tutuklanan Shkurenko, gerçekleşen kısa süreli sorgulamanın sonucunda serbest bırakıldı.

Shkurenko, sorgulamanın detaylarını paylaşmadı ve Rusya‘da herhangi bir ceza davasıyla ilişkisi olmadığını ifade etti. Kurucu ortak, savcıyı masum olduğuna ikna ettiğini düşünüyor.

Yetkililer ile halihazırda bir anlaşma yaptığını söyleyen Shkurenko, kendisini gözaltına alan yerel polis hakkında bir açıklamada bulunmadı.

Çeşitli baskılara ve hukuksal süreçlere rağmen Bitzlato, yüze yakın aktif çalışanıyla dikkat çekiyor. Shkurenko, borsanın yakın gelecekte yeniden başlatılabileceğini belirtti.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner