Yükleniyor...

Asya’da, Blockchain için 100 Milon Dolarlık Fon Toplanıyor

Singapur merkezli FinTech yatırım kuruluşu BitRock, Çin ve Güneydoğu Asya bölgesindeki blockchain girişimlerini desteklemek amacıyla 100 milyon dolarlık bir fon topluyor.

blockchain 2

Singapur merkezli FinTech yatırım kuruluşu BitRock, Çin ve Güneydoğu Asya bölgesindeki blockchain girişimlerini desteklemek amacıyla 100 milyon dolarlık bir fon topluyor.

Asya bölgesinde blockchain girişimleri ve kripto ekosistem geliştirmeleri tüm hızıyla devam ediyor. Hong Kong‘un kripto merkezi olma planları, Asya furyasını beraberinde getirmişti. Son zamanlardaki bankacılık kriziyle geri planda kalan Asya furyasında, yeni gelişmeler meydana geldi. Singapur merkezli bir FinTech yatırım şirketi, Güneydoğu Asya bölgesindeki blockchain girişimlerini desteklemek amacıyla 100 milyon dolarlık bir fon hedefliyor.

FinTech Kuruluşu, Blockchain Girişimleri için Fon Oluşturuyor

Singapur merkezli FinTech kuruluşu BitRock, Çin ve Güneydoğu Asya bölgesindeki blockchain girişimlerini desteklemek amacıyla harekete geçti.

BitRock kurucu ortağı Alfred Shang, uzman bir fon olduklarını ve bu nedenle en iyi fırsatları tercih ettiklerini aktardı. Konuyla ilgili görüşlerini ileten Shang, “Günümüz dünyasında bunun kolay olduğunu söyleyemem, ancak amaçladığımız gibi ilerliyoruz.” dedi.

BitRock‘un oluşturduğu ve 100 milyon dolar hedeflediği bu yeni fon, Çin’deki dijitalleşme fırsatlarını destekleyecek. Fon ayrıca, Güneydoğu Asya’daki FinTech şirketlerini, dijital varlık altyapısını ve Web3 alanındaki küresel girişimleri hedefleyecek.

Yatırım kuruluşu, aralarında İsviçreli dijital banka Sygnum Bank, Londra merkezli dijital varlık borsası Archax ve Hong Kong merkezli sanal sigortacı OneDegree‘nin de bulunduğu 20’den fazla şirkete yatırım yaptı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner