Yükleniyor...

Beyaz Saray’ın Raporu, Kripto Yatırımcısını Öfkelendirdi!

Beyaz Saray'ın yeni yayınlamış olduğu rapor kripto varlıkların değerini düşürmeyi hedefleyince, kripto yatırımcılarının tepkisini çekti.

beyaz saray

Beyaz Saray’ın yeni yayınlamış olduğu rapor kripto varlıkların değerini düşürmeyi hedefleyince, kripto yatırımcılarının tepkisini çekti.

Yayınlanan yeni raporun içerik bilgilerine değinilerek, kripto varlıkların değersizleştirilmesi adına “35 sayfa” yazı içerdiği bildirildi. Beyaz Saray‘ın duyurmuş olduğu bu rapor yalnızca kripto piyasası için değil, küresel olarak da büyük bir önem arz ediyor. 20 Mart tarihinde yayınlanan Ekonomik Rapor, Beyaz Saray’ın 1950 yılında ekonomi politikası raporunu yayınlamaya başlamasından bu yana “ilk kez dijital varlıklar” ile ilgili bir bölümü kapsıyor.

Ekonomik Raporu’nun Kripto Bölümü Dikkat Çekiyor

angry public meeting 1

Dijital varlık yatırım şirketi olan Paradigm’in kurucu ortağı Fred Ehrsam, yayınlanan rapora ilişkin bilgiler sundu. Ehrsam, Ekonomik Rapor’un yüzde 15’lik kısmın, “kripto ile ilgili Fud konulara” ayrıldığını belirtti. Global finans sektörleri ele alındığında, kripto tarafına ayrılan bu kısmın büyük bir oranda olduğu görülüyor.

Beyaz Saray’ın yayınlamış olduğu rapor sonucuna kripto yatırımcılarının tepkileri ağır oldu. Birçok kripto şirketi ve yetkili kişilerden, raporun bu şekilde “kriptoyu hedef alması” yanlış karşılanarak, sert söylemlere yol açtı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner