Yükleniyor...

Beyaz Saray Sözcüsü’nden Silvergate Açıklaması

Beyaz Saray sözcüsü Silvergate durumunun farkında olduklarını ve sıkıntı çeken diğer kripto kurumlarına benzettiklerini söyledi.

beyaz saray

Beyaz Saray sözcüsü Silvergate durumunun farkında olduklarını ve sıkıntı çeken diğer kripto kurumlarına benzettiklerini söyledi.

Beyaz Saray basın sekreteri Karine Jean-Pierre, Biden yönetiminin Silvergate Bank‘ın  durumunu diğer kripto şirketlerindekilerle karşılaştırarak izlediğini açıkladı.

Beyaz Saray: Silvergate Olayını Takip Ediyoruz

Bugünkü Beyaz Saray basın toplantısında Jean-Pierre, Silvergate ile özel olarak konuşamayacağını söyledi, ancak bazı kripto şirketlerinin son haftalarda “önemli sorunlar yaşadığını” kaydetti ve federal banka düzenleyicilerinin uyarılarına işaret etti. Kripto para birimlerinin bankalar ve diğer finansal kurumlar için oluşturabileceği risklerden bahsetti.

Silvergate Yonetim Kadrosunu Degistirdi

Sözcü şunları söyledi:

“Son haftalarda bankacılık düzenleyicileri, bankaların kendilerini kripto ile ilişkili risklerden nasıl korumaları gerektiğine dair yönergeler yayınladı. Bildiğiniz gibi Biden, Kongre’yi defalarca Amerikalıları dijital varlıkların getirdiği riskten korumak için harekete geçmeye çağıran bir başkan ve bunu yapmaya devam edecek.”

Silvergate geçtiğimiz Cuma günü, banka müşterilerinin hafta sonları veya normal bankacılık hizmetlerinin kapalı olabileceği zamanlarda birbirleri arasında işlem yapmak için kullanabilecekleri, 7/24 çalışan bir iç ödeme aracı olan Silvergate Exchange Network’ü kapatacağını duyurdu.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner