Yükleniyor...

Coinbase Hisseleri Dava Haberinin Ardından Yükselişle Başladı

Coinbase'e SEC tarafından dava açılmasıyla birlikte hisseler haberin duyurulmasının ardından düşüş yaşamıştı.

sec coinbase

Coinbase‘e SEC tarafından dava açılmasıyla birlikte hisseler haberin duyurulmasının ardından düşüş yaşamıştı.

SEC, davasıyla ilgili detayların ortaya çıkmasının ardından hisseler yükselişe geçti. SEC’in kripto para borsaları üzerindeki baskısı ise gün geçtikçe artıyor.

Coinbase Hisseleri Güne Yükselerek Başladı

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun Binance’e dava açmasının ardından Coinbase’e de dava açmasıyla birlikte Coinbase‘in hisseleri düşüş yaşamıştı. Ancak borsanın hisseleri bugüne yükselişle başladı.

coinbas hisse

TradingView verilerine göre fiyat, açılışa göre yaklaşık yüzde 3,4 artışla 53,37 dolardan işlem görüyordu. Fiyat 53,28 dolardan açılmıştı. Hisseler dava haberinin duyulmasının ardından 70 dolardan 51 dolara kadar gerilemişti.

Coinbase‘in hisselerinin fiyatı, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun, ABD kripto borsası ile en iyi Amerikan menkul kıymetler düzenleyicisi arasında devam eden yasal bir çekişmenin son aşaması olan staking programı hakkında  dava açtığına dair son dakika haberi üzerine keskin bir düşüş yaşadı.

Coinbase CEO’su Brian Armstrong bugün CNBC’ye katılarak davaya dair detayları paylaştı. Armstrong, “Bu Amerika için iyi değil” dedi. “Açıkçası sektör için iyi değil. Ve şimdi mahkemelerden netlik almamız gerekiyor.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner