Yükleniyor...

Coinbase CEO’su SEC Hakkında Konuştu

Coinbase CEO'su Brian Armstrong, SEC hakkında açıklamalarda bulundu.

coinbase ceo

Coinbase CEO’su Brian Armstrong, SEC hakkında açıklamalarda bulundu.

SEC, bugün de Coinbase’e dava açmasıyla gündeme adeta bir bomba bıraktı. Bununla birlikte SEC açıklamalarda bulunurken Coinbase CEO’su da Twitter hesabından açıklamalarda bulundu.

Coinbase CEO’su Brian Armstrong, SEC Hakkında Açıklamalarda Bulundu

SEC bugün Coinbase’e dava açtığını duyurdu. SEC, dün Binance ve CEO Changpeng Zhao’ya dava açmıştı. Bütün bu gelişmelerin ardından Coinbase’e dava açıldı. Bununla birlikte CEO Brian Armstrong, Twitter hesabı üzerinden açıklamalarda bulundu.

brian

CEO Brian Armstrong Twitter üzerinden açıklamalarda bulundu:

SEC’in bugün bize karşı yaptığı şikayetle ilgili olarak, kripto kuralları konusunda nihayet bir netlik elde etmek için sektörü mahkemede temsil etmekten gurur duyuyoruz.
Unutmayın:
1. SEC, Coinbase olarak çalışmalarımızla faaliyetlerimizi inceledi ve 2021’de halka açık bir şirket olmamıza izin verdi.
2. “İçeri girip kaydolmanın” bir yolu yok. Bu sebeple menkul kıymetleri listelemiyoruz. İncelediğimiz varlıkların büyük çoğunluğunu reddediyoruz.
3. SEC ve CFTC çelişkili açıklamalar yaptı ve neyin menkul kıymet neyin emtia olduğu konusunda bile hemfikir değiller.
4. Bu nedenle ABD kongresi durumu düzeltmek için yeni yasalar çıkarıyor ve dünyanın geri kalanı bu teknolojiyi desteklemek için net kurallar koymak için harekete geçiyor.

CEO Armstrong’un bu açıklamaları kripto dünyası tarafından dikkatle takip edildi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner