Yükleniyor...

Coinbase CEO’su Brian Armstrong, Dogecoin (DOGE) ile Alevlenen Listeleme Politikası Tartışmasına Yanıt Verdi

Coinbase CEO'su Brian Armstrong, Dogecoin ile alevlenen listeleme politikası tartışması hakkında bir bilgiseli paylaştı.

coinbase ceo

Coinbase CEO’su Brian Armstrong, Dogecoin ile alevlenen listeleme politikası tartışması hakkında bir bilgiseli paylaştı. Armstrong borsanın amacının yasal olduğu sürece “her” kripto varlığını listelemek olduğunu belirtti.

“Coinbase’in varlıkları nasıl listelediğine dair bir hatırlatma: Amacımız, yasal olduğu yerlerde *her* varlığı listelemek.”

Armstrong, borsanın kripto paraları listelerken özel bir muamele sunmadığını da söylüyor:

”Listeleme standartlarımızın dışında (güvenlik/yasallık için), her bir varlığın değeri hakkında bir fikir sunmuyoruz. Varlık agnostiğiyiz, çünkü serbest piyasalara ve tüketicilerin kriptoekonomide seçim hakkı olması gerektiğine inanıyoruz. Yalnız bu şekilde en fazla yeniliğe sahip olabiliriz.”

CEO, zaman içinde borsanın kullanıcılarına her bir varlığı incelemesi veya derecelendirmesi için yollar sunacağını da öne sürdü. Teoride, bunun diğer tüketicilere daha bilinçli kararlar vermeleri için bilgi sağlamak olacağını söyledi.

Borsa yeni listemeler konusunda hız kazandı. 2017’de Coinbase sadece dört kripto para birimi ile işlem yapma imkanı sunuyordu. Bunlar Bitcoin, Ethereum, Litecoin ve Bitcoin Cash idi. O zamanlar, bir Coinbase listelemesi büyük bir fırsat anlamına geliyordu ve genellikle bir kripto paranın listeleneceği duyurulduğunda fiyatını ciddi anlamda yükseltiyordu. Bu “Coinbase Etkisi” olarak biliniyor.

Şimdiye kadar borsa, Tether (USDT) gibi stablecoin’lerden Cardano (ADA) gibi popüler kripto para birimlerine ve CoinMarketCap’te 166. sırada yer alan NKN (NKN) gibi görece bilinmeyen kripto para birimlerine kadar 63 varlık listeledi.

Ocak ayında Coinbase, listelemek üzere 44 kripto para birimini incelediğini açıklamıştı. Borsa Ankr (ANKR), Curve (CRV) ve Skale (SKL) dahil olmak üzere birkaçını halihazırda ekledi. Borsa üç gün önde de Barnbridge (BOND), Livepeer (LPT) ve Quant’ (QNT) ekledi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner