Yükleniyor...

Compound (COMP), Bu Haberin Ardından Yükelişe Geçti

Merkeziyetsiz finans (DeFi) kredi platformu Compound, işletmeler ve kurumlar için bir ürün duyurdu.

comp

Merkeziyetsiz finans (DeFi) kredi platformu Compound, işletmeler ve kurumlar için bir ürün duyurdu. DeFi kredisi öncüsü, duyuruyu 29 Haziran’daki bir blog yazısında yaptı ve yeni Compound Hazine’nin kripto paralarla ilgisi olmayan yerel işletmeler ve finans kurumlarının protokolün avantajlarına erişmesi için tasarlandığını da sözlerine ekledi.

Compound, protokolün piyasa oynaklığı boyunca kusursuz bir şekilde çalıştığını ve kendisini DeFi ekosisteminin bir direği olarak güvence altına aldığını belirtti. Compound, ürün yelpazesini genişleterek bu güvenliği ve güvenilirliği kurumsal yatırımcılara ulaştırmak istemektedir.

Compound Hazine ile Bankaları Yenmek

Compound Finance, Nisan ayında BadgerDAO ile ortaklık yapan kripto para saklama şirketi Fireblocks ve USDC stablecoin’in arkasındaki şirket Circle ile çalışacak. Yeni ürün, Neobanks, fintech girişimleri ve diğer büyük USD sahiplerinin protokolde USDC piyasasında mevcut olan faiz oranlarına erişmesini sağlayacak. Kripto para cüzdan yönetimi ve özel anahtar depolama gibi DeFi ile ilişkili karmaşıklıkları ortadan kaldıracak ve tüm süreç basitleşecek.

Müşterilerin ABD Dolarını Compound Hazine hesaplarına aktarmaları ve anında yıllık %4 faiz oranlarına erişmeleri gerekecektir. Bu, herhangi bir bankanın dolar tasarruf hesaplarında sunabileceğinden daha yüksek “büyüklükte” bir oran. Para çekme işlemleri ise 24 saatlik bir geri dönüş süresiyle herhangi bir zamanda yapılabilir ve düşük minimumlar, maksimumlar ve sabit şartlar veya süreler yoktur. Compound, müşterilerini eklemeye başladı ve önümüzdeki aylarda hazine hesaplarına erişimi önemli ölçüde genişletmeyi planlıyor.

“Vizyonumuz, Compound Hazine’nin kripto para dışı finans kurumlarının DeFi’nin temel faydalarını bir sonraki milyarlarca kullanıcıya sunması için bir köprü haline gelmesi.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner