Yükleniyor...

Coinbase Hisseleri, SEC Davasının Ardından Düştü

Kripto para borsası Coinbase'e dava açılmasının ardından şirketin hisseleri düşüş yaşadı.

coinbase

Kripto para borsası Coinbase‘e dava açılmasının ardından şirketin hisseleri düşüş yaşadı.

Kripto para piyasası dün Binance ve CEO’su CZ’ye açılan dava ile sarsıldı. Bu gelişmenin ardından ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), bugün Coinbase’e de dava açtığını duyurdu.

SEC’in Kripto Para Borsaları Üzerindeki Baskısı Devam Ediyor

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu dün Binance ve CEO CZ’ye menkul kıymetler yasasını ihlal ettikleri gerekçesiyle dava açmıştı. Bununla birlikte SEC bugün de ABD menşeli kripto para borsası Coinbase’de de dava açtı. Bu dava ile birlikte Coinbase’in hisseleri düşüş yaşadı.

Goruntu 6.06.2023 18.22

Coinbase hisselerinin 4 saatlik grafik üzerindeki görünümüne baktığımız zaman ciddi bir düşüşü gözlemleyebiliyoruz. Davanın etkisiyle birlikte 70 dolar bandında gezen COIN hissesi 50 dolara kadar gerilemiş durumda.

SEC, Coinbase’i davada kayıtsız bir komisyoncu, takas ve takas ajansı olarak çalışmakla suçladı. Şirketin aynı anda müşterileri istemek, siparişleri işlemek, tekliflere izin vermek ve aracı olarak hareket etmek gibi faaliyetleri yasadışı olarak gerçekleştirdiği iddia ediliyor.

Edward Moya, Oanda’da kıdemli bir piyasa analisti olarak, “Coinbase için yasal mücadele uzun ve maliyetli olacak, ancak bunların suçlamalara karşı çıktığını ve yasadışı şekilde takas, komisyoncu-bayi ve takas odası işlevleri sunmadıklarını iddia etmek ve kanıtlamak zor olabilir” dedi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner