Yükleniyor...

Coinbase Baş Hukuk Sorumlusundan SEC’e Yanıt Geldi!

SEC'in açtığı davaya karşılık veren Coinbase, bu durumun Amerikan'ın ekonomik rekabetine zarar verdiğini ifade etti.

Coinbase Singapurun Kripto Duzenlemelerini Elestirdi

SEC’in açtığı davaya karşılık veren Coinbase, bu durumun Amerikan’ın ekonomik rekabetine zarar verdiğini ifade etti.

SECCoinbase arasındaki gerginlik her geçen saat artıyor. Coinbase, SEC’in şirkete karşı açtığı davayı, Amerika’nın ekonomik olarak rekabet etme kabiliyetine zarar vermesi şeklinde nitelendirdi. Baş Hukuk Sorumlusu ve Baş Hukuk Müşaviri Paul Grewal, “SEC’in dijital varlık endüstrisi için açık kuralların yokluğunda yalnızca yaptırım yaklaşımına bel bağlaması, Amerika’nın ekonomik rekabetçiliğine ve Coinbase gibi uyum taahhüdüne sahip şirketlere zarar veriyor” dedi.

Coinbase-SEC Gerginliği, Tartışmaların Fitilini Ateşledi

Coinbase ve SEC tarafı, atışmalarını tam gaz sürdürüyor. Gün içersinde açıklama yapan SEC’in başkanı Gary Gensler, hem Coinbase hem de kripto endüstrisi adına iddialı söylemlerde bulundu. Olay bunlarla kalmayıp, Coinbase tarafına anlık olarak sekti. Grewal, son dakikalardaki kaosu ele alınarak görüşlerini şu şekilde dile getirdi;

Grewal, “Çözüm, davaya değil, yol için adil kuralların şeffaf bir şekilde geliştirilmesine ve eşit şekilde uygulanmasına izin veren mevzuattır. Bu arada, işimizi her zamanki gibi yürütmeye devam edeceğiz” dedi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner