Yükleniyor...

Bitcoin 27 Bin Dolar Üzerine Çıktı

Bitcoin, kripto para sektöründe yaşanan bütün bu karışıklığa rağmen 27 bin doların üzerine çıkmayı başardı.

Bitcoin, kripto para sektöründe yaşanan bütün bu karışıklığa rağmen 27 bin doların üzerine çıkmayı başardı.

Kripto para piyasası SEC‘in iki dava açmasıyla birlikte düşüşler yaşadı. Bununla birlikte lider kripto para Bitcoin 27 bin doların üzerine çıktı.

Bitcoin, SEC Davalarına Rağmen Yükseliyor

Kripto para sektörü SEC’in iki büyük borsaya birden dava açmasıyla birlikte ciddi düşüşler yaşadı. Lider kripto para Bitcoin, Binance’e dava açılmasının ardından ciddi düşüş yaşadı ve 25 bin dolar seviyesinden tepki gördü.

Goruntu 6.06.2023 23.17

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), lider kripto para borsası Binance’e ABD menkul kıymetler yasasını ihlal etmekle suçladı. Bu haberin ardından Bitcoin 25 din dolar seviyelerini denerken altcoinlerin çoğu ciddi düşüşler yaşadı. Bu durumun ardından SEC, bugün ABD menşeli kripto para borsası Coinbase‘e dava açtığını bildirdi.

Bitcoin’deki volatil duruş 28 bin dolar seviyelerini ilerleyen dönemlerde deneyebileceğini gösterirken, düşüş senaryosunda Bitcoin fiyatının 26 bin dolar seviyesine tekrar düşebileceğini gösteriyor.

SEC’in Binance ve Coinbase davalarında alacağı tavır ve davalardan çıkacak sonuç kripto sektörü tarafından büyük bir ilgi ile merak ediliyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner