Yükleniyor...

CFTC, Kripto Yasaları Hakkında Konuştu

Emtia Vadeli İşlemler Komisyonu (CFTC) kripto yasalarının uygulanmasının yıllar alabileceğini belirtti.

cftc

Emtia Vadeli İşlemler Komisyonu (CFTC) kripto yasalarının uygulanmasının yıllar alabileceğini belirtti.

Konuya dair CFTC başkanı konuştu. Emtia Vadeli İşlemleri Komisyonu (CFTC) Başkanı Rostin Behnam, dijital varlıklar için yeni kuralların uygulanması sürecinin zaman alacağını belirtti

CFTC Başkanı Kripto Kurallarının Zaman Alacağını Belirtti

Kripto para sektöründe geçtiğimiz yıl yaşanan iflaslar düzenleyicileri yasaları hızlandırmaya itti. Bununla birlikte kurumlar regülasyonlar için çalışmaya devam ediyor. Bununla birlikte bu açıklama SEC’in iki büyük borsaya dava açmasının ardından yapıldı.

CFTC

Emtia Vadeli İşlemleri Komisyonu (CFTC) Başkanı Rostin Behnam, dijital varlıklar için yeni kuralların uygulanması sürecinin zaman alacağını belirtti. Behnam, Kongre’ye daha fazla finansman sağlansa bile, yeni kuralların en az bir ila iki yıl sürebileceğini ifade etti. CFTC’nin mevcut yetkileri sadece bitcoin ve ether gibi dijital varlıkların türevlerini düzenlemeyi kapsamaktadır. Behnam, menkul kıymet olmayan dijital tokenlerin düzenlenmesi için daha fazla yetkiye ihtiyaç duyulduğunu belirtti.

CFTC’nin daha fazla finansman taleplerine rağmen Kongre’nin sınırlı kabulüyle mücadele ettiği biliniyor. Ancak, yeni bir yasa çıkarılırsa ve dijital varlıkların emtia statüsüne geçmesini sağlarsa, CFTC‘ye daha fazla yetki verilecektir.

Geçtiğimiz yıl FTX, Celsius, Voyager ve Terra-Luna gibi kripto platformlarının çöküşü, düzenleyicilerin dijital varlıkların etrafındaki düzenlemeleri artırma gerekliliğini vurguladı. Bu nedenle, Meclis Tarım Komitesi ve Meclis Mali Hizmetler Komitesi, CFTC’ye daha fazla yetki sağlayacak yeni yasalar üzerinde çalışmaktadır.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner