Yükleniyor...

CFTC Başkanı, DeFi Borsalarını Hedef Aldı

CFTC Başkanı Rostin Behnam, merkeziyetsiz ve sadece kod olsalar bile DeFi borsalarının düzenleneceğini belirtti.

behnam cftc

CFTC Başkanı Rostin Behnam, merkeziyetsiz ve sadece kod olsalar bile DeFi borsalarının düzenleneceğini belirtti.

ABD’li düzenleyicilerin kripto sektörüne yönelik baskıları ve faaliyetleri devam ediyor. SEC’in özellikle Ripple ve Coinbase ile karşı karşıya gelmesinden sonra, CFTC’den de yeni bir hamle geldi.

Emtia ve Vadeli İşlemler Komisyonu (CFTC), Binance ile girdiği hukuksal mücadele ile ön plana çıkmıştı. Son olarak CFTC Başkanı Behnam, DeFi borsalarını da hedef aldı.

CFTC Başkanı, DeFi Borsalarını Düzenlemek İstiyor

CFTC Başkanı Rostin Behnam, düzenleyici gündemine damga vuracak açıklamalarda bulundu. Behnam, merkeziyetsiz yapıya sahip olan DeFi borsalarını hedef aldı. Behnam, Uniswap gibi projeleri kapsayan DeFi borsalarının düzenleneceğini söyledi.

Merkeziyetsiz algısı nedeniyle düzenlemelerin zor olacağı düşüncesine karşı Behnam, merkeziyetsiz olan kripto borsalarının sadece koddan ibaret olsalar bile düzenleneceğini aktardı.

Bloomberg ile söyleşi gerçekleştiren Behnam, DeFi borsalarının, kurum olmayan ve sadece kod olan yapılar olarak yansıtıldığını belirtti. Bu yansıma nedeniyle düzenlemelerin gerçekleşmeyeceğine yönelik görüşlerin ortaya çıktığını belirten Behnam, esas konunun ABD’li müşterilerin maruz kaldıklarıyla ilgili olduğunu söyledi.

Behnam, kötü aktörlerle mücadeleye edeceklerinin sinyalini verdi. Ayrıca Behnam, kendisine yöneltilen Binance sorusuna da şu şekilde cevap verdi;

Artık hiçbir şey beni şaşırtmıyor… Yasalara uymak istemeyen, yasalardan kaçmayı seçen veya yapmayan pek çok kişi olduğunu biliyoruz. Yasayı bilmiyorlar ve bazen şaşırtıcı şeyler yapıyorlar, bir şeyler yazmak da dahil.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner